ساخت‌وسازهای اطراف رودخانه چالوس تخریب می‌شود

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرج، به نقل از روابط عمومی دادگستری استان البرز، ‌‌نشست قرارگاه صیانت از حقوق بیت‌المال و مقابله با تغییر کاربری‌های غیرمجاز استان البرز امروز صبح با حضور رئیس کل دادگستری این استان و نمایندگان دستگاه‌های مسئول برگزار شد.

فاضلی هریکندی فلسفه تشکیل فوق‌العاده این جلسه حقوق بیت‌المال در امور اراضی و منابع طبیعی را سخنان راهگشای رئیس قوه قضاییه در جلسه شورای عالی قوه قضاییه و همچنین جلسه شورای عالی حفظ حقوق بیت‌المال که در این هفته برگزار شد اعلام کرد.

رئیس کل دادگستری استان البرز با اشاره به سخنان قوه قضاییه مبنی بر اینکه یک کار جدی و همه‌جانبه باید در حفظ حقوق بیت‌المال صورت گیرد اظهار کرد: حجت الاسلام والمسلمین محسنی اژه‌ای در جلسه حفظ حقوق بیت‌المال تأکید کرده است که همه دستگاه‌های حکومتی و دولتی باید وارد این موضوع شوند و این کار را باید از رود چالوس شروع کنیم. قوه قضاییه یکی از دستگاه‌هایی است که در بستر رود چالوس اقدام به ساخت و ساز کرده است و به عنوان اولین مکان در آن نقطه باید تخریب صورت گیرد.

فاضلی هریکندی در ادامه با اشاره به اینکه تغییر کاربری‌های غیرمجاز زمینه جرم‌های دیگر را فراهم می‌سازد، اظهار کرد: باید برای برون رفت از این وضعیت یک اقدام مهم و اساسی شکل گیرد.

وی در ادامه این جلسه با بیان اینکه قرارگاه صیانت از حقوق بیت‌المال و مقابله با تغییر کاربری‌های غیرمجاز استان البرز از ابتدای سال گذشته تشکیل شده است، افزود: در سال گذشته 3 هزار و 873 هکتار از اراضی استان البرز آزادسازی شده است. همچنین در 9 ماهه ابتدایی سال جاری نیز 6 هزار و 974 هکتار از اراضی این استان با هدف پیشگیری و مقابله با تغییر کاربری اراضی به ارزش 75 هزار و 947 میلیارد تومان آزادسازی شده است.

رئیس کل دادگستری استان البرز، ادامه داد: در حوزه منابع مالی و طبیعی در سال 99، 72 هکتار رفع تصرف صورت گرفته است که در 9 ماهه ابتدایی سال جاری این عدد به 828 هکتار رسیده است.

فاضلی هریکندی با بیان اینکه اقدامات مناسبی در پلمپ چاه‌های غیرمجاز صورت گرفته است، اضافه کرد: از ابتدای سال گذشته تا پایان آذر ماه امسال 1001 حلقه چاه غیرمجاز پلمپ شده است.

وی بار دیگر سخنان رییس قوه قضاییه را مورد توجه قرار داد و گفت: حجت الاسلام والمسلمین اژه‌ای تاکید کرده است که در استان البرز بعضاً در حاشیه و بستر رود‌هایی که منابع آب شرب شهروندان تهرانی محسوب می‌شوند، از سوی افراد عادی و دستگاه‌های حکومتی و دولتی بنا‌ها و مستحدثاتی نظیر مراکز تفریحی، ویلا و رستوران ساخته‌شده است؛ از تمامی مسئولان دستگاه‌های حاضر در این جلسه خواست تا نسبت به رفع تصرف از حریم رودخانه اقدامات لازم را به عمل بیاورند.

انتهای پیام/س

پیشنهاد ما به شما

چالش‌های جراحی لگن و ران

به محل اتصال استخوان‌های مجاور و متصل به یکدیگر مفصل می‌گویند. اگر این بخش فاقد …