سه شنبه , 26 تیر 1403

رویداد پیشگام زیرساخت رفع مشکلات را برای مدیران فراهم کرده است

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام مهدی ولایی برحق ظهر چهارشنبه در حاشیه بازدید شهردار کرج از دومین رویداد پیشگام البرز که در سالن پردیس کشاورزی مستقر در استان البرز برگزار شد، با بیان اینکه هدف اول رویداد پیشگام تربیت جریان مردمی مطالبه گر در مسیر درست است، گفت: سعی داریم به کمک آموزش‌هایی که در بستر رویداد پیشگام اتفاق می‌افتد مطالبه گری در چهارچوب درستی به انجام برسد.

وی افزود: در صورتی که از اجرای چنین برنامه‌هایی غافل شویم، ممکن است در آینده نه چندان دور با افراد پرخاشگر و آرمان گرایی مواجه شویم که حل مسئله را در مباحثه با مسئولان می‌دانند. اما در این رویداد افراد ضمن دریافت آموزش‌های لازم فرآیند معقولی را طی می‌کنند تا بتوانند به راهکاری برای رفع معضل دست یابند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان البرز با بیان اینکه اجرای راهکارها از سوی مسئولان و نهادهای مربوطه است که به رفع معضل منجر خواهد شد، ادامه داد: در این میان نیاز به حمایت بیشتری داریم، اینکه نهادی دلسوزی کند و بخواهد نام مطالبه گران را در جایی ثبت کند برای ما خروجی نخواهد داشت و منجر به رفع مشکل نمی‌شود.

وی با اشاره به اینکه پای صحبت و دغدغه شرکت کنندگان نشسته‌ایم، یادآور شد: یکی از جملات تکراری که در سال گذشته نیز مطرح شد، این مسائل است؛ «تازه فهمیدیم هر خواسته و آرمانی را به راحتی نمی‌توان داد زد و بگوییم حل می‌کنم.»، این بیان از سوی شرکت کنندگان نشان می‌دهد به صورت عمیق مشکل را درک کرده و به دنبال ارائه راهکار هستند.

ولایی برحق در بخش دیگری با اشاره به سابقه اجرای رویداد پیشگام در سراسر کشور، ادامه داد: استان البرز برای دومین بار است که این رویداد را برگزار می‌کند و سعی داریم پیشگام به صورت خاص در البرز به اجرا برسد تا ضمن احصای مشکلات به تأمین زیرساخت‌ها نیز بپردازیم.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان البرز اظهار کرد: معتقدیم تا مادامی که مردم وارد میدان نشوند شاهد حرکت دانش بنیان نخواهیم بود، در همین راستا طی دو دوره گذشته اجرای پیشگام در استان البرز بیش از ۱۲۰۰ نفر دغدغه مند و نخبه این حوزه شناسایی و در این همایش شرکت کرده‌اند.

وی با بیان اینکه تبلیغات اسلامی تا حد توان در این حوزه گام برمی‌دارد، اذعان کرد: انتظار داریم دیگر نهادها نیز در این خصوص اولویت قائل شوند تا راهکارهای ارائه شده به نتیجه برسد.

ولایی برحق در ادامه به آمادگی مجموعه رویداد پیشگام در قالب کارشناسان ملی و استانی حل مسائل و نخبگان و شرکت کنندگان دغدغه مند برای شناسایی و ارائه راهکار مشکلات اشاره کرد و افزود: با توجه به دغدغه مندی مدیریت شهری می‌توان رویداد بعدی را با محوریت مسائل حوزه مدیریت شهری برگزار کرد.

پیشنهاد ما به شما

چالش‌های جراحی لگن و ران

به محل اتصال استخوان‌های مجاور و متصل به یکدیگر مفصل می‌گویند. اگر این بخش فاقد …