پنجشنبه , 4 مرداد 1403

رسیدگی به بیش از ۷ هزار پرونده در هیئت‌های تشخیص البرز

عطاالله شیروانی در گفت‌وگو با خبرنگار مهر با اشاره به عملکرد شش ماه نخست سال جاری مدیریت روابط کار البرز از رسیدگی بیش هفت هزار پرونده دعاوی در هیئت‌های تشخیص در شهرستان‌های استان خبر داد و اظهار کرد: در شش ماهه نخست سال بیش از ۶ هزار دادخواست‌های بدوی در شعبات رسیدگی به دعاوی و اختلافات کارگری و کارفرمایی اعلام وصول شده است و تعداد ۵ هزار و ۷۰۰ دادنامه در هیئت‌های تشخیص شهرستان‌های استان صادر شده است.

وی با اشاره فعالیت‌های شبانه روزی اعضای هیئت‌های تشخیص و حل اختلاف در استان البرز بیان کرد: از میان ۷ هزار پرونده مطرح در هیئت‌های بدوی تشخیص، تعداد یک هزار و ۶۰۰ پرونده برای تجدیدنظر خواهی به شعبات حل اختلاف ارجاع و در این ۶ ماه ۱۴۵۰ پرونده رأی صادر و الباقی نیز در حال بررسی است.

معاون روابط کار مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان البرز در ادامه با اشاره به تأیید ۹ مجموعه برای طرح‌های طبقه بندی مشاغل شرکت‌های خدماتی گفت: در شش ماهه نخست سال علاوه بر تأیید ۹ شرکت در خصوص طبقه بندی مشاغل شرکت‌های خدماتی، در خصوص موضوع ماده ۴۷ قانون کار و تأیید پاداش افزایش تولید و بهره وری به موضوع ۱۱ پرونده ورود و احکام صادر کرده است.

وی خاطر نشان شد: در شش ماهه نخست سال تعداد ۵۲ شرکت توسط کمیته‌های تخصصی جهت تعیین صلاحیت شرکت‌های خدماتی اقدام کرده است. از میان هفت هزار پرونده ورودی تعداد ۴۴۶ پرونده به دیوان عدالت اداری ارجاع شده است که از این میان فقط ۱۰۶ رأی نقض و ۳۴۰ رأی نیز تأیید شده است.

شیروانی متذکر شد: بررسی و تأیید آئین نامه‌های انضباط کار، اجرای طرح‌های طبقه بندی مشاغل، تعیین صلاحیت شرکت‌های خدماتی از دیگر وظایف این معاونت در اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان البرز است.

پیشنهاد ما به شما

چالش‌های جراحی لگن و ران

به محل اتصال استخوان‌های مجاور و متصل به یکدیگر مفصل می‌گویند. اگر این بخش فاقد …