اعظم شاه بیک در گفت‌وگو با آدینه کرج اظهار کرد: چندی پیش شاهد راه اندازی اولین کتابخانه زیست محیطی شهرداری کرج بودیم.

وی ادامه داد: این اقدام در راستای حفاظت از محیط زیست، کاهش آلودگی ها، دستیابی به توسعه پایدار و ارتقاء فرهنگ، افزایش سطح سواد محیط زیستی و آموزش زیست محیطی به کارکنان شهرداری و شهروندان کرجی صورت گرفته است.

وی با اشاره به شرایط عضویت در این کتابخانه گفت: پرسنل شهرداری می‌توانند با ارائه مشخصات و یک قطعه عکس عضو این کتابخانه شوند.

این مسئول توضیح داد: در حال حاضربیش از ۳۰۰ عنوان کتاب با موضوعات محیط زیستی شامل تغییرات آب و هوایی، گرمایش زمین ،آلودگی های محیط زیستی (آب، خاک، هوا، صوت، پسماند و… )، زندگی سبز( حمل و نقل، خودرو، خرید، مصرف، خوراکی، انرژی و…)، بازیافت، بازمصرف، انرژی های نو، آموزش و فرهنگ محیط زیست شهروندی و…  در این کتابخانه موجود است.

شاه بیک توضیح داد: تمامی کتاب‌های این کتابخانه کد گذاری شده و علاقه مندان به مسائل محیط زیستی در رده های سنی مختلف ( بزرگسالان، نوجوانان و کودکان)، می‌توانند برای دریافت کتابها به واحد گروه مطالعات زیست و توسعه پایدار مراجعه کنند.

رئیس گروه مطالعات زیست و توسعه پایدار معاونت خدمات شهری شهرداری کرج با اشاره به ضرورت همکاری شهروندان برای افزایش منابع مطالعه این کتابخانه افزود: شهروندان می توانند جهت اهداء کتابهای زیست محیطی به گروه محیط زیست و توسعه پایدار مراجعه نمایند یا شماره  ۳- ۳۲۵۰۶۵۰۱ تماس بگیرند.

وی با بیان اینکه باید بین کتابخوانی و محیط زیست رابطه بهتری برقرار شود، گفت: امیدواریم در آینده نزدیک شاهد افزایش اعضای اولین کتابخانه زیست محیطی شهرداری کرج باشیم.

اخبار کرج

منبع: مدیریت شهری کرج

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید


قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی