چهارشنبه , 3 مرداد 1403

رئیس مجمع نمایندگان استان البرز: تالاب “صالحیه” در حال خشک‌شدن است

علی حدادی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در  کرج  در مورد مشکلات ایجاد شده برای تالاب صالحیه نظرآباد اظهار داشت: تالاب صالحیه نیازمند توجه از سوی رئیس سازمان محیط زیست و  متولیاتی استانی این بخش است.

وی افزود: در صورت بی توجهی به مشکلات محیط زیستی تالاب صالحیه اتفاقات بدی برای استان البرز  رخ می‌دهد.

رئیس مجمع نمایندگان استان البرز با بیان اینکه دستگاه‌های اجرایی برای رفع مشکلات تالاب صالحیه هر چه زودتر اقدام کنند، تصریح کرد: وضعیت تالاب صالحیه وضعیت خوبی نیست و در زمینه رفع مشکلات این تالاب مطالبه و تذکر داده ام.

نماینده مردم نظرآباد در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه مسئولان محیط زیستی کشور به تالاب صالحیه توجهی نکرده اند، گفت: مدیر کل محیط زیست استان البرز باید در مورد دلایل ایجاد این مشکلات برای تالاب صالحیه  بررسی کند.

عضو کمیسیون شوراهای مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه لازم است دستگاه‌های متولی برای رهایی از وضعیت ناهنجار کنونی تالاب صالحیه اقدام کنند، تصریح کرد: علیرغم تذکرات متعدد در این زمینه مشکلات این تالاب رفع نشده و در این مورد اقدامات مورد نیاز به  فراموشی سپرده شده است.

وی با اشاره به اینکه متاسفانه برخی از مسئولان نسبت به رفع مشکلات تالاب صالحیه بی توجه هستند، متذکر شد:حق آبه تالاب صالحیه از رودخانه کردان باید اختصاص یابد و رئیس جمهور هم در سفر به استان البرز به رفع مشکلات این تالاب تاکید داشتند.

حدادی با بیان اینکه هیچ کاری در مورد جلوگیری از خشکی تالاب صالحیه انجام نشده است، ادامه داد: تالاب صالحیه در حال از بین رفتن است و در صورت خشکی این تالاب ریزگردها و گردو خاک آثار منفی زیست محیطی برای استان و حتی پایتخت دارد.

انتهای پیام/س

پیشنهاد ما به شما

چالش‌های جراحی لگن و ران

به محل اتصال استخوان‌های مجاور و متصل به یکدیگر مفصل می‌گویند. اگر این بخش فاقد …