پنجشنبه , 4 مرداد 1403

ذخیره‌سازی کالاهای اساسی در استان البرز به اندازه انجام شده است

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرج،  عبدالرضا روشن نژاد ظهر امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه از شبی که صحبت‌های اولیه اجرای طرح یارانه‌ها آغاز شد تا زمان قیمت اعلام قیمت کالا  تقاضای کالا مصرفی در بازار زیاد شد، اظهار داشت: کمبود کالاهای اساسی مانند روغن، برنج، تخم مرغ وجود نداشت اما به دلیل تقاضای زیاد مردم فکر می‌کردند این اقلام نایاب است.

وی با اشاره به اینکه افزایش تقاضای خرید در بازار باعث ایجاد صف در فروشگاه‌ها شد افزود: براین اساس مقداری تاخیر در عرضه، و توزیع کالاها صورت گرفت، که این امرکاملا طبیعی است به عنوان مثال قیمت یک بطری روغن 13 هزار تومان بود و با اجرای طرح مذکور قیمت آن به 63 هزار تومان افزایش یافت.  

سرپرست سازمان جهاد کشاورزی استان البرز  با بیان اینکه در حال حاضر از لحاظ ذخایر روغن و میزان  روغنی که در استان توزیع می‌شود معادل نیاز استان ذخیره داریم، گفت: برنامه‌ریزی برای ذخیره‌سازی مرغ مازاد بازار در استان انجام می‌شود و نیاز بازار در حال تامین است.

روشن نژاد با اشاره به اینکه یکی از قطب‌های تولید کننده تخم مرغ در کشور استان البرز است، عنوان کرد: براین اساس تخم مرغ به میزان نیاز بازار و براساس سرانه مصرف در استان البرز توزیع می‌شود و مرغ گرم به میزان نیاز بازار در استان وجود دارد.

وی  با اشاره به اینکه با همکاری تمام دستگاه‌های مرتبط با مدیریت استاندار البرز، کارگروه تنظیم بازار و پیگیری دستگاه‌های مربوطه همچون جهاد کشاورزی، صمت و تعزیرات حکومتی بحث تامین، توزیع و نظارت کالاها به خوبی انجام می‌شود، افزود: ما از نظر تامین کالاهای اساسی در استان مشکلی نداریم.

وی با بیان اینکه مرغ، تخم مرغ، برنج، روغن و بخشی از گوشت قرمز استان را جهاد کشاورزی البرز تامین می‌کند، گفت: سقف قیمت برخی کالاها مانند شیر به قیمت 12 هزار تومان از دامدار خریداری می‌شود، از این رو قیمت شیرنایلونی 15 هزار تومان و شیر پاستوریزه بطری یک لیتری کم چرب 18 هزار تومان است و فرآورده‌های لبنی ار نظر چربی و بسته‌بندی متفاوت است. 

وی گفت: مردم هر گونه تخلف و عدم درج قیمت، گران فروشی، کم فروشی و احتکار با را با سامانه ارتباطات و شکایات 124 گزارش دهند.

انتهای پیام/ش

پیشنهاد ما به شما

چالش‌های جراحی لگن و ران

به محل اتصال استخوان‌های مجاور و متصل به یکدیگر مفصل می‌گویند. اگر این بخش فاقد …