با پیش بینی برداشت سالانه بیش از ۷۰۰۰ تن انواع میوه

این روزها درختان جوان این باغ در کنار درختان کهن سال به ثمر نشسته اند و محصول آنها برداشت و روانه بازار مصرف شده است.

دوباره عطر میوه های تابستانی در باغ سیب مهرشهر

به گزارش آدینه کرج مرکز البرز، مسئول احیاء، حفظ و نگهداری باغ سیب مهرشهر گفت: پس از احیاء باغ سیب مهرشهر که از سال ۹۴ آغاز شد، خوشبختانه امسال نیز بیش از سال گذشته درختان میوه به ثمر نشسته اند و شاهد شکوفائی باغ هستیم.

رنجبر افزود: در این باغ انواع درختان میوه همچون انواع گلابی، انواع سیب، آلبالو، گیلاس، به، خرمالو، شلیل، آلو، گردو و هلو کاشت شده و به میزان قابل قبولی از آن‌ها محصول بدست آمده که از این مقدار ۱۵ تن آلبالو، ۱۰ تن شلیل، ۶۰ تن گردو، ۱۵۰۰ تن انواع گلابی و ۵۰ تن سیب است.

رنجبر در خصوص مجموع برداشت سال جاری گفت::بیش از ۲۰۰۰ تن انواع میوه از این باغ برداشت خواهیم داشت که میزان قابل توجهی از آن برداشت شده و روانه بازار مصرف استان البرز و استان تهران شده است و همچنین مقداری از میوه‌های با ماندگاری بیشتر نیز در سرخانه‌ها نگهداری می‌شوند تا به ضرروت و نیاز بازار در اختیار مصرف کنندگان قرار گیرد.

وی افزود: پیش بینی می‌شود با باردهی کامل این باغ در سال‌های آتی به میزان ۷۰۰۰ تن میوه از این باغ برداشت و به منظور تنظیم بازار وارد چرخه مصرف شود.

رنجبر اضافه کرد: در حال حاضر در فصل کاشت و برداشت بیش از ۶۰۰ نفر در این باغ مشغول به کار هستند و پیش بینی می‌شود در سال‌های آتی این آمار به ۳۰ هزار نفر روز در سال برسد.

اخبار کرج

منبع: خبرگزاری صدا و سیما

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید


قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی