چهارشنبه , 23 خرداد 1403

دشمن درصدد بهم ریختن محاسبات مردم و مسئولان است

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام والمسلمین علیمراد یوسفی صبح پنجشنبه در جمع هادیان سیاسی استان البرز اظهار کرد: دشمنان به این نتیجه رسیده‌اند که به خیال باطل خود، مهار و فروپاشی جمهوری اسلامی ایران، یکی از مهمترین اقدامات برای تغییر نظم جهانی کنونی است زیرا معتقدند که باید این مانع بزرگ را در مقابل آمریکا از میان بردارند.

وی اذعان کرد: نقش آفرینی جمهوری اسلامی ایران در تقویت بلوک بندی‌های جهانی و حرکت به سمت ایجاد یک محور راهبردی با همکاری روسیه و چین به عنوان دو قدرت بزرگ جهانی موجب شده از نظر آمریکایی‌ها ایران به عنوان یک عامل مؤثر در کاهش هژمونی این کشور و تهدیدی جدی برای منافع غرب تلقی شود، به همین دلیل به صورت ویژه بر براندازی این نظام متمرکز شده‌اند.

مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه استان البرز با اشاره به اینکه آنها معتقدند جمهوری اسلامی ایران، ظرفیت بکارگیری توان اقتصادی چین و روسیه را در مقابل آمریکا دارد و می‌تواند چالشی جدی برای آن ایجاد کند، افزود: ناامن سازی با استفاده از اغتشاشات و جنگ رسانه‌ای بین المللی علیه جمهوری اسلامی ایران، از جمله راهبردها و راهکارهای دشمنان این نظام هستند.

حجت الاسلام والمسلمین یوسفی مطرح کرد: هجمه‌های امپراتوری رسانه‌ای علیه جمهوری اسلامی ایران در پلتفرم‌های مختلف، فضای مجازی و ماهواره موجب نمایش تصویر غلطی از این نظام شده است. حتی در مذاکرات هسته‌ای نیز با همین امپراتوری رسانه‌ای، به دنبال انداختن توپ در زمین جمهوری اسلامی هستند که چهره آن را در مجامع مختلف و کشورهای دنیا مخدوش کنند.

وی، جلوگیری از رشد سرمایه گذاری خارجی در جمهوری اسلامی ایران و الگو شدن آن در بین کشورهای مختلف را از جمله اهداف شوم دشمنان دانست و عنوان کرد: این نظام که از ابتدای انقلاب، به عنوان یک خطر جدی برای دشمنان از آن یاد می‌شود، در حال تبدیل شدن به الگو در بین کشورهای مسلمان است زیرا تمدن بزرگ اسلامی را شکل می‌دهد.

مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه استان البرز با اشاره به پشت پرده‌های اقدامات دشمنان و اهداف آنها از مذاکرات هسته‌ای، مهار هسته‌ای جمهوری اسلامی ایران را یکی از این موارد برشمرد و بیان کرد: نفت رو به پایان است و در آینده نیاز جدی کشورهای دنیا به جای نفت، انرژی هسته‌ای خواهد بود بنابراین انرژی‌ها باید از مسیر هسته‌ای تأمین شوند.

حجت الاسلام والمسلمین، ریل گذاری فروپاشی سیاسی و اجتماعی جمهوری اسلامی ایران را از دیگر اهداف دشمنان دانست و خاطرنشان کرد: امروز جمهوری اسلامی ایران، تمام نقشه‌های استکبار جهانی را بهم ریخته است. در زمان آغاز ناآرامی‌های منطقه، وزیر امور خارجه آمریکا به تولد خاورمیانه جدید اشاره کرد؛ خاورمیانه جدید از نظر آنها یعنی تقسیم کشورها و جدا کردن آنها از یکدیگر.

وی ادامه داد: بر خلاف تصورات دشمنان، ترکیب مورد نظر جمهوری اسلامی ایران در منطقه رقم خورد و امروز جبهه مقاومت کاملاً به یکدیگر متصل شده و به اقتدار رسیده‌اند. مهار توان موشکی ایران، از دیگر اهداف شوم دشمنان است زیرا همه دنیا شاهد هستند که این نظام از توان موشکی بسیار خوبی برخوردار است و زمزمه‌هایی در این رابطه در فضای مجازی و بین کشورهای مختلف مطرح می‌شود.

مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه استان البرز، تغییر در فضای فرهنگی و سیاسی جمهوری اسلامی ایران را از دیگر اهداف پشت صحنه مذاکرات هسته‌ای دانست و گفت: اهداف غرب را در دو حوزه بررسی می‌کنیم؛ حوزه اول، پذیرش مذاکرات در موضوعات فرابرجامی است که دشمن سعی در پذیرش جمهوری اسلامی در مسائل منطقه‌ای و موشکی، مذاکره، بازی با زمان و سپس در فشار گذاشتن نظام دارد.

حجت الاسلام والمسلمین یوسفی، با اشاره به تلاش دشمن جهت جلوگیری از الگو شدن جمهوری اسلامی ایران برای سایر ملت‌ها اذعان کرد: حوزه بعدی، جنگ محاسباتی در سطوح مختلف جامعه از حاکمیت تا همه آحاد مردم بوده که یکی از اهداف آن، مطرح شدن گزینه‌های نرم و نیمه سختی است که به ویژه در دوران دموکرات‌ها در آمریکا و در مورد جمهوری اسلامی ایران در طول این سال‌ها شاهد آن بوده‌ایم.

وی ایجاد اغتشاش و شورش در کشور و مملکت اسلامی را از دیگر اهداف حوزه دوم و از جمله راهکارهای جنگ محاسباتی برشمرد و اضافه کرد: دشمن درصدد بهم ریختن محاسبات مردم و مسئولین است و سعی دارد القا کند که با این شورش‌ها و اغتشاش‌ها کار جمهوری اسلامی ایران تمام است. همچنین برخی مواقع، شاهد ذهنیت سازی هایی توسط استکبار جهانی نیز بوده‌ایم.

مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه استان البرز اذعان کرد: دشمن در تلاش است که با تغییر این محاسبات، زمینه تغییر حاکمیت جمهوری اسلامی ایران و بی ثبات سازی آن را فراهم کند. امنیت جمهوری اسلامی بر امنیت کشورهای منطقه نیز تأثیرگذار است و دشمنان به دنبال ناامن سازی این نظام و به تبع آن، القای ناامنی در همه کشورهای منطقه‌ای هستند که جمهوری اسلامی ایران الگوی آن هاست.

حجت الاسلام والمسلمین یوسفی اظهار کرد: دشمنان در فاز اول پازل دموکرات‌ها در حاکمیت آمریکا، جنگ شناختی گسترده‌ای را علیه جمهوری اسلامی ایران در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی به راه انداخته‌اند و گاهاً اطلاعات کاذبی را به مردم القا می‌کنند که واقعیت ندارد؛ این جنگ، موجب ترویج سیاهنمایی ها در ناخودآگاه بخش قابل توجهی از مردم شده که این امر منجر به ایجاد فتنه می‌شود.

وی ادامه داد: دشمن با کمک گرفتن از عوامل داخلی در جنگ شناختی سعی بر ایجاد یأس و ناامیدی در میان مردم دارد در صورتی که بنا به فرمایش مقام معظم رهبری، یکی از مهمترین شاخصه‌های دولت سیزدهم، بازگشت امید به مردم و امیدوار کردن آن هاست. یکی دیگر از اهداف این نوع جنگ، ایجاد دو قطبی و چند قطلی میان مردم در محورهای مختلف است.

مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه استان البرز متذکر شد: حجم بالای عملیات رسانه‌ای و جنگ روانی در فضای مجازی و پلتفرم‌های خارجی مانند اینستاگرام، واتساپ و تگرام، نشانگر انجام برنامه ریزی مفصلی برای جمهوری اسلامی ایران است. در فتنه‌های گذشته شاهد بودیم که تلگرام، محور بود اما در این دوره، اینستاگرام و واتساپ نقش مهمی را ایفا کردند.

حجت الاسلام والمسلمین یوسفی مطرح کرد: بخشی از پازل دموکرات‌ها در آمریکا، سوریه سازی در جمهوری اسلامی ایران است؛ همزمان با اقدامات اغتشاشگران در این کشور، حرکت به سمت اقدام در حوزه امنیتی و نظامی با استفاده حداکثری از خشونت علیه وابستگان به نظام و نیروهای مسلح را شاهد بودیم. یکی از اهداف اغتشاشات اخیر، مواجهه فضای زندگی هواداران و طرفداران نظام با خشونت شدید بود.

وی با اشاره به اینکه دشمن درصدد است آرامش زندگی نیروهای وابسته به دین، مذهب و انقلاب را بگیرد، مطرح کرد: فوت خانم مهسا امینی، بهانه‌ای برای آغاز اقداماتی جهت تحقق این اهداف بود. طبق فرمایش مقام معظم رهبری، همه ما از فوت یک خانم جوان ناراحت و نگران شدیم اما دو رویکرد تحلیلی در مورد این اتفاق وجود دارد که یکی از آنها، این بود که اتفاقی افتاده که باید با مسببان آن برخورد شود.

مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه استان البرز افزود: معاندین و مخالفان جمهوری اسلامی ایران شامل فمینیست‌ها، تجزیه طلب‌ها، سلطنت طلب‌ها و فرصت طلب‌ها با این اتفاق، فرصت را برای دستیابی به اهداف شوم ۴۳ ساله خود مبنی بر براندازی جمهوری اسلامی غنیمت شمردند و وارد میدان شدند. تحلیل دیگر نیز این است که این اتفاق، یک سناریوی سیاسی و امنیتی بود تا کشور دچار ناامنی شود.

حجت الاسلام والمسلمین یوسفی هدف این سناریو را به چالش کشیدن توان و موفقیت‌های جمهوری اسلامی و تضعیف ایران قدرتمند دانست و بیان کرد: دشمنان، رسانه‌های وابسته به خود را علیه جمهوری اسلامی ایران بکار گرفتند و هم افزایی و اتحاد اولیه سلطنت طلب‌ها، منافقین، تجزیه طلب‌ها، فمینیست‌ها و همه مخالفان نظام نیز شرایط را ناآرام کرد.

وی عنوان کرد: حضور زنان، همیشه نشانه اجتماعی نشان دادن حرکات و تجمعات است که در اتفاقات اخیر، این ظرفیت مهیا بود. بانوان به دلیل عاطفی بودن بهتر کنترل می‌شوند و می‌توانند شرایط را مدیریت کنند، بنابراین با مظلوم نمایی حضور زنان و برخورد پلیس، تجمعات افزایش می‌یابد و آقایان و خانواده‌ها نیز نگران بانوان می‌شوند و پای کار می آیند.

مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه استان البرز یکی از دلایل عصبانیت دشمنان و عزم آنها برای براندازی نظام را موفقیت‌های دولت انقلابی دانست و گفت: در این دولت، اقدامات بزرگی انجام شده اما حاشیه‌ها اجازه نداده در جامعه تبیین و در میان مردم دیده شوند که حذف ارز ترجیحی یکی از آنها بود؛ ۷۰ درصد ارز ترجیحی در اختیار عده‌ای خاص و مابقی آن در اختیار همه مردم بود که این روند نیاز به اصلاح داشت.

حجت الاسلام والمسلمین یوسفی با اشاره به اینکه همه تحلیلگران دنیا قبول دارند که این اقدام اثرات بزرگی در کشور خواهد داشت، خاطرنشان کرد: با سفرهای استانی و اقدامات مطلوب، اعتماد مردم به دولت افزایش یافت و امید در دل آنها زنده شد و همین موضوع دشمن را عصبانی کرد. از طرفی، در تابستان امسال تلاش شد علیرغم افزایش مصرف برق، مردم بدون دردسر و قطعی برق، فصل گرما را سپری کنند.

وی عضویت قطعی جمهوری اسلامی ایران در شانگهای و فلج شدن خط تحریم و تقریباً ناکارآمد کردن تحریم‌ها را یکی دیگر از موفقیت‌های دولت سیزدهم برشمرد و با اشاره به اجرای سیاست‌های اقتصادی منطقه محور و اقتدار آفرینی جمهوری اسلامی ایران، عنوان کرد: از دیگر موفقیت‌های دولت می‌توان به پیشی گرفتن صادرات از واردات کشور اشاره کرد.

مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه استان البرز در خصوص علل شکل گیری تجمعات اذعان کرد: یکی از دلایل حضور مردم در تجمعات، موضوع اقتصاد و معیشت بود؛ انباشت مشکلات اقتصادی مردم در دهه اخیر و پیاده سازی عدالت محوری در بعد اقتصادی همچنان دچار مشکل بود و در این مسیر با آسیب‌هایی مواجه شدیم که هنوز هم نتوانسته‌ایم از این بحران عبور کنیم.

حجت الاسلام والمسلمین یوسفی با بیان اینکه نباید از عوامل فرهنگی مانند صداوسیما، آموزش و پرورش، وزارت علوم، سازمان تبلیغات اسلامی و خانواده‌ها و نقش آنها در مسائل مختلف جامعه غافل شد، بر ضرورت پالایش این عرصه‌ها تاکید کرد و گفت: نهادهای دست اندرکار فرهنگ جامعه باید در شورای فرهنگ عمومی استان‌ها نقش آفرینی کنند.

وی، شورای تأمین با مسئولیت استاندار و شورای فرهنگ عمومی با مسئولیت امام جمعه را دو رکن اصلی و اساسی هر استان و شهر دانست و ادامه داد: آیا ما توانسته‌ایم با استفاده از شورای فرهنگ عمومی نسبت به فرهنگسازی اقدام کنیم؟ در این شورا، ۲۶ نهاد در زمینه فرهنگ وظایفی را بر عهده دارند که مسئولین امر باید پاسخگو باشند و کم کاری‌های آنها به نحو صحیح پیگیری شود.

مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه استان البرز گفت: ۱۰ درصد از مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی مربوط به کنترل اقدامات سلبی است و ۹۰ درصد آنها جنبه تعلیمی و تربیتی دارد اما اقدامات مثبتی در این زمینه انجام نمی‌شود و هجمه‌هایی علیه آنها صورت می‌گیرد. فضای مجازی ما در اختیار دشمن است و فضای مجازی بومی و ملی نداریم و سواد رسانه مردم نیز ضعیف است که این موارد در وقایع اخیر بی تأثیر نبود.

حجت الاسلام والمسلمین یوسفی با بیان اینکه این حوادث و وقایع، تهدیدها و فرصت‌هایی را ایجاد می‌کند که باید به هر دو بخش توجه شود، بر ضرورت غربال شدن خواص در موارد مختلف تاکید و خاطرنشان کرد: در این شرایط، طرح بزرگ دفاعی امنیتی پیرامونی به خوبی اجرا و اقدامات مطلوبی در شمال غرب و جنوب شرق انجام و عوامل نفوذی شناسایی و دستگیر شدند.

وی همراهی مردم را فرصت خوبی دانست که باید همواره قدردان آن باشیم و اذعان کرد: بدنه اصلی مردم نشان دادند که در صحنه‌های مختلف با اقتدار حضور پیدا می‌کنند. بیعتی که در این ایام با امام زمان (عج) صورت گرفت، در طول سال‌های گذشته سابقه نداشت. جسارت‌های اخیر دشمنان موجب شکل گیری بزرگترین تجمعات مردمی و بزرگترین بیعت در آغاز امامت حضرت مهدی (عج) شد.

مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه استان البرز مطرح کرد: در اغتشاشات اخیر، گسل‌هایی در زمینه‌های مختلف قومی، مذهبی، جنسیتی و … علیه جمهوری اسلامی ایران در کشور فعال شدند که باید مواظب آنها باشیم زیرا ممکن است بخشی از سرمایه‌های اجتماعی ما در این گسل‌ها از دست بروند. همچنین باید مراقب حضور هیجانی جوانان باشیم و راهکارهایی را برای جلوگیری از این تهدیدات اتخاذ کنیم.

پیشنهاد ما به شما

چالش‌های جراحی لگن و ران

به محل اتصال استخوان‌های مجاور و متصل به یکدیگر مفصل می‌گویند. اگر این بخش فاقد …