دوشنبه , 31 اردیبهشت 1403

دستگاه قضا به گودبرداری در منطقه ۵ شهرداری کرج ورود کند

به گزارش خبرنگار مهر، محمد اسدیان بعد از ظهر یکشنبه در تذکر پیش از دستور بیست و سومین جلسه رسمی شورای شهر ضمن تقدیر و تشکر از فعالیت مجموعه نیروهای پرتلاش به ویژه نیروهای خدماتی مدیریت شهری در بارندگی‌های اخیر را قابل تقدیر دانست و اظهار داشت: زحمات همکاران واقعاً شایسته و قابل تقدیر است که اگر همت این عزیزان نبود تردد در خیابان‌های شهر با این حجم بارندگی برای شهروندان با مشکل مواجه می‌شد.

رئیس مرکز پژوهش‌ها و مطالعات راهبردی شورای اسلامی شهر کرج با تاکید بر تسریع در روند راه‌اندازی کلینیک درمانی کارکنان شهرداری کرج، اظهارداشت: از شهردار درخواست دارم در راه اندازی کلینیک بهداشتی و درمانی کارکنان مجموعه شهرداری تسریع کند.

اسدیان ضمن تشکر از بازرسی و همکارانشان در مجموعه ۱۳۷ و لزوم استفاده از داده‌های ارزشمند آن سامانه در ارزیابی عملکرد مدیریت شهری، گفت: نگاه ما به سیستم‌های نظارتی درون مدیریت شهری و درون استانی همان نگاه مقام معظم رهبری است که آن برج دیده بانی بلند برای نظام است که هر چه مرتفع‌تر باشد گسترده دید نظام بالاست.

عضو شورای اسلامی شهر کرج تصریح کرد: سامانه ۱۳۷ می‌تواند داده‌های خوبی برای مدیریت شهری داشته باشد و بسیاری از مطالبات و دغدغه‌های مردم در این سامانه مطرح می‌شود.

وی به گودبرداری غیرمجاز در منطقه ۵ شهرداری کرج اشاره کرد و افزود: چندین سال است این منطقه گودبرداری شده و خطای فاحشی اتفاق افتاده که ناشی از کوتاهی مسؤولان وقت است.

رئیس مرکز پژوهش‌ها و مطالعات راهبردی شورای اسلامی شهر کرج ادامه داد: از دستگاه قضا انتظار نداشتیم در این خصوص سکوت کند، چرا رسانه‌های عدالت خواه در این خصوص ساکت هستند؟ این گودبرداری غیرمجاز بیش از هفت سال است که انجام شده است.

این عضو شورای شهر بیان کرد: ۶ هزار و ۸۰۰ متر خاکبرداری شده و دیوار خانه‌های همجوار ترک برداشته، بسیاری از شیشه‌ها شکسته است اما کسی چیزی نمی‌گوید، حتماً باید دیوار خانه‌ای فروریزد یا بچه‌ای در گودال بی‌افتد تا دستگاه قضا ورود کند؟

اسدیان خطاب به شهردار افزود: آقای شهردار با صراحت می‌گوئیم اگر منطقه پنج همان منطقه ممنوعه است اعلام کنید، چرا مدیر منطقه کاری نمی‌کند؟ شورا موظف است که بر چنین مواردی نظارت کند.

رئیس مرکز پژوهش‌ها و مطالعات راهبردی شورای اسلامی شهر کرج یادآور شد: ما در قبال جان مردم مسؤول هستیم لطفاً هرچه سریع‌تر دستگاه امنیتی و نظارتی به این قضیه ورود کند در این راستا انتظار ما از رسانه‌های عدالتخواه این بود که در این مورد وارد عمل شوند.

به گفته اسدیان، سازمان نظام مهندسی استان البرز باید در این خصوص پاسخگو باشد.

وی افزود: شورای شهر تا به کی باید پاسخگوی ناتوانی‌ها و ناکارآمدی‌های مدیر منطقه ۵ را بدهد؟ بنده به عنوان عضو شورای اسلامی شهر مطابق بند ۲۳ ماده ۸۹ قانون شهرداری‌ها وظیفه دارم تخلفاتی که در امور مناطق رخ داده را اعلام و تقاضا کنم در رابطه با آن تصمیم گیری شود و هیچکس نمی‌تواند بگوید که در امور اجرایی دخالت کرده ام.

پیشنهاد ما به شما

لیزر الکساندرایت کندلا

کندلا یک تکنولوژی است که برای کاهش و زدودن موهای زائد از بدن و صورت …