چهارشنبه , 3 مرداد 1403

دستگاه سونوگرافی ساخت البرز، برنده جایزه طراحی A Design ۲۰۲۱

شرکت دانش بنیان مد فناوران پلاس اولین تولید کننده دستگاه‌های سونوگرافی و اکوکاردیوگرافی کشور مستقر در منطقه ویژه اقتصادی و فرودگاه بین المللی پیام موفق به کسب مدال نقره طراحی مسابقات معتبر بین المللی A Design ۲۰۲۱ شد.

دستگاه سونوگرافی ساخت البرز، برنده جایزه طراحی A Design ۲۰۲۱به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، مرکز البرز، یکی از مشکلاتی که از سالیان دور تاکنون بخش تولید ما را به شدت درگیر و سبب شده تا آنچنان که باید تولید کنندگان ما نتوانند نسبت به معرفی کالا‌های خود در بازار‌های جهانی اقدام کنند عدم توجه کافی به طراحی محصولاتشان برای رقابت با نمونه‌های خارجی بوده است.

این در حالی است که با مطرح شدن ایده ایجاد شرکت‌های دانش بنیان در سال‌های اخیر، هر ساله شاهد افزایش کمی این شرکت‌ها در کشور هستیم و امروزه موضوع طراحی محصولات در شرکت‌های تولیدی به یکی از چالش‌های اصلی تبدیل شده تا تولید کنندگان ایرانی بتوانند ضمن ارائه محصولی در شان مردم عزیز ایران، در عرصه‌های بین المللی نیز حرفی برای گفتن داشته باشیم.

بر همین اساس این شرکت از سال ۱۳۹۶ با بکارگیری تیم مجرب در بخش طراحی صنعتی خود برای تولید محصولی در کلاس جهانی، موفق به کسب مدال نقره طراحی مسابقات بین المللی A Design ۲۰۲۱ در بخش تجهیزات پزشکی برای ۲ محصول سونوگرافی و اکوکاردیوگرافی خود با نام‌های تجاری ZINO و LUNA شد.

این جایزه یکی از معتبر‌ترین جایزه‌های طراحی صنعتی در دنیا محسوب می‌شود که سالانه در بخش‌های مختلف به بهترین محصولات تولیدی از لحاظ طراحی اعطا می‌گردد.

این شرکت پیش از این نیز موفق به کسب جایزه طراحی صنعتی IDA Design ۲۰۲۱ در کشور آمریکا شده است.

این در حالی است که برای نخستین بار است که یک شرکت تولید کننده تجهیزات پزشکی در کشور توانسته در مسابقات بین المللی با حضور کمپانی‌های مطرح دنیا چنین عنوانی را کسب نماید.

لازم به ذکر است به همت جوانان ایرانی در سال ۱۳۹۹ و با بیش از ۳ سال کار شبانه روزی نخستین دستگاه‌های سونوگرافی و اکوکاردیوگرافی ساخت ایران توسط مد فناوران پلاس تولید و به بازار عرضه شد.

شرکت مد فناوران پلاس با سرمایه گذاری مستقیم بر روی تولید محصولاتی با تکنولوژی بالا و با به کار گیری تعداد زیادی از فارغ التحصیلان دانشگاه‌های معتبر کشور موفق شده تا ضمن ایجاد اشتغال برای متخصصان ایرانی، شاهد کاهش میزان ارز بری برای واردات این محصول در کشور باشد.

پیشنهاد ما به شما

چالش‌های جراحی لگن و ران

به محل اتصال استخوان‌های مجاور و متصل به یکدیگر مفصل می‌گویند. اگر این بخش فاقد …