سه شنبه , 1 خرداد 1403

دریافت سیب سلامت مانع جدی برای فعالیت و توسعه مشاغل خانگی است

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرج، عبدالله دارایی در پنجمین کافه کارآفرینی استان البرز که صبح امروز  با حضور جمعی از فعالان حوزه کارآفرینی و مسئولان نهادهای دولتی استان در محل اتاق برگزار شد، اظهار داشت: این رویدادها فرصتی برای گفت‌وگوی بخش خصوصی و دولتی برای طرح و مسئله‌یابی موانع پیش روی تولیدکنندگان، صنعتگران و کارآفرینان با مسئولان دستگاه‌های اجرایی است و می‌تواند به خروجی مثبتی منجر شود‌.

وی در ادامه با بیان اینکه تمام تلاش ما در دستگاه‌های اجرایی رفع موانع پیش روی تولید و کارآفرینی و به تبع آن اشتغال‌زایی است، گفت: در این رابطه یکی از مباحث مهم پیگیری مباحث تسهیلاتی و یارانه‌ای است و در این مورد در وزارت تعاون نسبت به تعاونی‌ها، مشاغل خانگی و صنایع دستی به دلیل سهم مهم این بخش‌ها در  اشتغال‌زایی  پرداخت می‌شود.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان البرز با اشاره به اینکه  به دنبال تبیین این دیدگاه در جامعه هستیم که هرگونه امکانات در جامعه متعلق به بخش‌های مختلف مردمی از جمله کارآفرینی، صنعتی،  دانش بنیان و شتاب دهنده‌ها و حمایت از رویدادهای مرتبط به این فرصت های شغلی است.

وی افزود: در مجموعه اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان از هرگونه بستری برای خدمت به مردم استفاده کرده و بسته‌های جامع خدمت‌رسانی در حوزه‌های مختلف از جمله اشتغال و کارآفرینی را به جامعه معرفی می‌کنیم، برای حوزه تعاون، کاریابی و مراکز نوآوری نیز برنامه‌هایی داریم.

دارایی با بیان اینکه در بحث توجه به خانواده‌ها به ویژه زنان سرپرست خانوار نیز مجموعه تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان برنامه‌های حمایتی دارد، گفت: اکنون نیز نمایشگاه گردشگری سفر استان البرز با حضور جمعی از فعالان این عرصه با مشارکت یک تعاونی بخش خصوصی در پارک شهید چمران در حال برگزاری است و این نشان از حضور موفق آنها دارد.

وی با بیان اینکه گردشگری استان البرز در بخش‌هایی مانند کارآفرینی، اشتغال‌زایی و بوم گردی مغفول مانده است، عنوان کرد: این صنعت در استان باید بیشتر توسعه یابد، یکی از بسترهای موثر برای کار در این عرصه استفاده از ظرفیت تعاونی‌ها و توجه به پیشران‌ها است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان البرز در ادامه یکی از موانع جدی پیش روی فعالان حوزه مشاغل خانگی را اخذ مجوز سیب سلامت برشمرد و افزود: صاحبان این مشاغل برای دریافت مجوز فوق باید محیط کار خود را تبدیل به کارگاه کنند و این مسیر شغلی آنها را کمی دشوار می کند، در این رابطه به دنبال انجام اقداماتی هستیم.

وی با اشاره به اینکه کارآفرینی نیاز به تشویق دارد و نباید با این بخش دستوری رفتار شود، افزود: ترغیب، کمک و تشویق فعالان این عرصه به شغل‌سازی برای جامعه منجر می‌شود‌.

انتهای پیام/ح

پیشنهاد ما به شما

چالش‌های جراحی لگن و ران

به محل اتصال استخوان‌های مجاور و متصل به یکدیگر مفصل می‌گویند. اگر این بخش فاقد …