به گزارش آدینه کرج، ژیلا سجادی در آیین تجلیل از اساتید برتر دانشگاه علمی کاربردی شهرداری کرج با قدردانی از عملکرد این واحد، اظهار کرد: پویایی و شکوفایی در گرو خرد و عقلانیت است و چنین خرد و عقلانیتی در دانشگاه علمی کاربردی وجود دارد.

وی با بیان اینکه توسعه اجتماعی و فرهنگی از طریق آموزش امکان پذیر است، افزود: توسعه فرهنگی زمینه ساز توسعه پایدار است.

معاون وزیر کشور با اشاره به پیشینه و عملکرد دانشگاه های علمی کاربردی در سایر کشورها بیان کرد: دانشگاه های علمی کاربردی در کشورهای غربی نقش اساسی در توسعه اجتماعی و اقتصادی داشته و مدیون این دانشگاه هستند، امیدواریم این شیوه در کشور ما نیز دنبال شود. 

رئیس موسسه آموزشی عالی علمی و کاربردی مدیریت شهری وروستایی وزارت کشور ادامه داد: دانش آموختگان برخی دانشگاه های کشور با وجود داشتن مدارک علمی از تخصص عملی و مهارت کافی برخوردار نیستند، در حالی که دانشگاه جامع علمی کاربردی بیش از هر موضوعی به دنبال افزایش مهارت های مورد نیاز جامعه است.

وی تصریح کرد: ماموریت اصلی این دانشگاه مهارت آموزی به دانشجویان برای ایجاد اشتغال است. این دانشگاه  رشته های متناسب با نیاز بازار را طراحی می کند و حتی اگر بازار کار، نیاز به یک مهارت ویژه داشته باشد دوره های پودمانی یا دوره های چند ساعته آموزشی برای آن ایجاد می کند و در مواقعی هم که بازار اشباع شده باشد رشته های مرتبط با آن را جمع آوری می کند.

سجادی با بیان اینکه امروزه نیاز به مهارت آموزی در کنار دانش بیش از گذشته احساس می شود، یادآور شد: دانشگاه  علمی و کاربردی نسبت به دیگر  دانشگاه‌های کشور کمترین فارغ‌التحصیلِ بیکار را دارد.

اخبار کرج

منبع: مدیریت شهری کرج

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید


قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی