پنجشنبه , 4 مرداد 1403

داروی ضد درد و ضد التهاب “روکسی ویل” رونمایی شد

وی افزود: در حال پیگیری موضوع داروخانه آنلاین با هدف تسهیل در روند دریافت دارو برای خانواده جانبازان و شهدا و عدم نیاز به مراجعه حضوری ایشان به داروخانه‌های هلال‌احمر از طریق سازمان غذا و دارو هستیم.

رئیس جمعیت هلال‌احمر در حاشیه مراسم رونمایی از داروی جدید شرکت داروسازی سها هلال، از بخش‌های مختلف شرکت از جمله خطوط تولید، آزمایشگاه، بخش تحقیق و توسعه و بازرگانی این شرکت بازدید کرد.

ظرفیت تولید سالانه ۲۰۰ میلیون قرص در هلال‌احمر

دکتر عطار- مدیرعامل شرکت داروسازی سها هلال نیز در نشست با رئیس جمعیت، گزارشی از فعالیت‌های شرکت ارائه کرد و گفت: با توجه به دریافت گواهینامه GMP توسط شرکت داروسازی سها، ظرفیت راه اندازی خط تولید جدید و ساخت داروهای جدید و استراتژیک در شرکت داروسازی سها وجود دارد که می تواند نقش بسزایی در خودکفایی داروسازی کشور ایجاد کند.

وی افزود: داروسازی سها هلال دارای دو سایت تولید “چهارباغ” و “شهید فقیهی” در وردآورد است که با برخورداری از پیشرفته ترین امکانات و تجهیزات فنی و پتانسیل تولید داروهای استراتژیک و گواهینامه GMP، نه تنها قادر به توسعه فعالیت های تولیدی خود در زمینه جامدات، مایعات، قرص و کپسول طبق استانداردهای بین المللی است بلکه می تواند در زمینه انعقاد قراردادهای دارویی فعالیت کند.

عطار گفت: تولید شرکت داروسازی سها هلال شامل آنتی بیوتیک، داروهای قلبی عروقی و دیابت است که آنتی بیوتیک ها جایگاه ویژه ای در کشور دارند. ظرفیت این شرکت سالانه ۲۰۰ میلیون قرص، ۸۰ میلیون کپسول و ۱۰ میلیون شربت و سوسپانسیون است.

وی داروها و محصولات برند شده شرکت سها هلال را شامل آسیفن، مالوژل اس، فیناگرو، فینا پروست، ایبوپروویل و متادون عنوان کرد و گفت: وجود سیستم های مدیریت کیفیت IMS، پروانه تولید مکمل های طبیعی و فراورده های سنتی، فرآیند استانداردسازی کیفیت محصولات و بهره مندی از پرسنل تحصیل کرده، متعهد و مجرب از نقاط مثبت و عوامل عملکرد موفق شرکت داروسازی سها هلال است.

عطار با اشاره به تولید داروی جدید این شرکت، توضیح داد: “روکسی ویل”، محصول جدید ضد درد و ضد التهاب بسیار قوی است که برای اولین بار در ایران توسط شرکت داروسازی سها تولید و روانه بازار می شود. اثر ضد درد این دارو، ۱۰ برابر بیشتر از مسکن های مشابه و هم خانواده است که برای دردهای مزمن احشایی در بیماران بستری و با ۲ مکانیسم ضددرد متفاوت با رژیم درمانی ۷ روزه و بدون خطر وابستگی، قابلیت تجویز دارد.

بنابر اعلام پایگاه اطلاع‌رسانی جمعیت هلال‌احمر؛ مدیرعامل شرکت داروسازی سها هلال افزود: از سایر کاربردهای بالینی و مزایای این دارو، نشانه‌گیری مسیرهای متفاوت درد و مکانیسم اثر چند گانه جهت بهبود است. اثر ضد درد بهتر در دردهای بعد از عمل جراحی به عنوان دردهای همراه با التهاب را نیز می‌توان بواسطه مصرف این دارو پوشش داد.

پیشنهاد ما به شما

چالش‌های جراحی لگن و ران

به محل اتصال استخوان‌های مجاور و متصل به یکدیگر مفصل می‌گویند. اگر این بخش فاقد …