اخبار

حکم قاتلان شهید عجمیان امروز صادر می‌شود/‌ پرونده مجیدرضا رهنورد در ‌دیوان‌عالی‌

به گزارش خبرگزاری تسنیم، ‌رسیدگی به پرونده برخی از عناصر اغتشاشات ‌از جمله قاتلان شهید عجمیان در کرج، 2 بسیجی در مشهد مقدس و 3 مدافع امنیت در اصفهان در مدت کوتاهی و منطبق با قانون رسیدگی شد و عوامل این جنایت محاکمه شدند و پرونده قاتل بسیجیان مشهدی به دیوان‌عالی کشور رفته است.

‌براساس این گزارش، شهید سید روح‌الله عجمیان روز پنجشنبه 12 آبان ماه در جریان اغتشاشات و ناامنی‌های آزادراه کرج ـ قزوین در محدوده بهشت سکینه(س) کرج با ضربات چاقوی برخی اغتشاشگران به درجه رفیع شهادت نائل آمد. 14 آبان ماه و 2 روز بعد از این حادثه تعدادی از عوامل شهادت این بسیجی دستگیر شدند و 21 آبان ماه و 9 روز بعد از این جنایت کیفرخواست متهمان پرونده شهادت روح‌الله عجمیان صادر شد.

 اولین جلسه دادگاه رسیدگی به پرونده ضاربان شهید روح‌الله عجمیان 9 آذر ماه، دومین جلسه دادگاه در تاریخ 10 آذر ماه و سومین جلسه در تاریخ 12 آذر ماه در استان البرز برگزار شد.

روند رسیدگی به پرونده عوامل حمله تروریستی در اصفهان

در تاریخ 25 آبان 1401 بر اثر تیراندازی راکبان موتورسیکلت 2 مدافع امنیت بسیجی در اصفهان به شهادت رسیدند، که عوامل این حمله تروریستی در تاریخ 29 آبان بازداشت شدند و پرونده این افراد تا اول دهه دوم آذر ماه تکمیل و کیفرخواست آنها صادر خواهد شد.

روند رسیدگی به پرونده مجیدرضا رهنورد

جلسه رسیدگی به اتهامات مجید رهنورد عامل شهادت دو بسیجی به‌نام‌های «دانیال رضازاده» و «حسین زینال‌زاده» حافظ امنیت در مشهد، تاریخ 8 آذر برگزار شد، گفتنی است که 26 آبان ماه سال جاری، مجید رهنورد با سلاح سرد دو بسیجی را در شهر مشهد به شهادت رساند و 4 نفر دیگر را مجروح کرد و سپس متواری شد و در تاریخ 28 آبان ماه در حالی که متهم از شهر مشهد گریخته بود، به‌همراه 3 تبعه خارجی در استان سمنان دستگیر شد.

3 آذرماه و یک هفته بعد از وقوع این جنایت، کیفرخواست متهم پرونده صادر شد و 8 آذرماه نیز اولین جلسه دادگاه رسیدگی به پرونده این متهم برگزار شد.

انتهای پیام/+

نوشته های مشابه

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا