در استانداری البرز

جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان البرز با رویکرد محرومیت زدایی از مناطق کم برخوردار برگزار شد.

جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه با رویکرد محرومیت زداییبه گزارش آدینه کرج استاندار البرز در جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان که در سالن شهدای دولت استانداری برگزار شد، گفت: اقدامات موثر و مفیدی در خصوص سند توسعه استان صورت گرفته است و امسال اعتبارات استان با رویکرد محرومیت زدایی از مناطق کمتر برخوردار توزیع شد و اولویت بعدی نیز تکمیل پروژه های نیمه تمام بالای 90 درصد پیشرفت است.

شهبازی افزود: طی هم افزایی و انسجامی که در البرز وجود دارد رفع محدودیت شعاع 120 کیلومتر برای البرز اکنون در مراحل پایانی قرار دارد که با تحقق این امر تحول بزرگی در اقتصاد استان رقم می خورد.

وی در ادامه اضافه کرد: یکی دیگر از مطالبات مهم استان انتقال پرونده مالیاتی شرکت های مستقر در استان از پایتخت به البرز برای بهره مندی از مالیات و ارزش افزوده آنها است.

وی گفت: اکنون فضای امید و مقاومت و جهاد اقتصادی در مقابل جنگ اقتصادی در البرز حاکم است و نگاه اتحاد، انسجام و یکدلی مجموعه مسئولان استان در معادلات اجتماعی، سیاسی و فرهنگی البرز تاثیر مثبتی داشته است.

استاندار البرز اضافه کرد: انتظار می رود که فرمانداران به روند جذب اعتبارات نظارت بیشتری داشته و در این رابطه اهتمام ویژه ای داشته باشند.

وی با بیان اینکه امسال برای نخستین بار در تاریخ البرز اعتبارات عمرانی این استان 15 درصد افزایش یافته و در زمره 3 استان اول کشور قرار گرفت، افزود: توفیق یافتیم که نگاه مسئولان ملی را به زیرساخت های ضعیف استان نوپای البرز جذب کنیم و رشد بی سابقه اعتبارات عمرانی استان رقم خورد.

شهبازی ادامه داد: اعتبارات تبصره 18 برای البرز بسیار حائز اهمیت است چراکه بواسطه جذب این اعتبارات استان موظف به ایجاد 29 هزار شغل شده بنابراین از معاون اول رییس جمهور تسریع در روند این اعتبارات درخواست شد.

وی با قدردانی از اقدامات مدیران دستگاه های اجرایی و اهتمام تیم اقتصادی استان، گفت: ساماندهی لکه های صنعتی برای بهره مندی واحدهای مستقر از تسهیلات و امکانات توسعه ای روند خوبی را طی می کند و پس از تصویب ناحیه صنعتی ماهدشت بزودی شاهد تبدیل لکه صنعتی داشلیجه به ناحیه صنعتی خواهیم بود و در مرحله بعدی نیز این امر را برای لکه صنعتی مرغک در دستور کار داریم.

استاندار البرز افزود: با مشارکت و تلاش های صورت گرفته عملیات اجرایی احداث کتابخانه مرکزی البرز آغاز شد و ایجاد نمایشگاه بین المللی دائمی البرز نیز تعیین تکلیف شد که برای تسریع در بهره برداری از آن همچنان همراه خواهیم بود.

 

اخبار کرج

منبع: خبرگزاری صدا و سیما

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید


قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی