سه شنبه , 2 مرداد 1403

جشنوار های فرهنگی و صنایع دستی نوروزی در البرز آغاز شد

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان البرز گفت: جشنواره های مختلف فرهنگی ، صنایع دستی و آیینی  نوروزی آغاز به کار کرد.

جشنوار های فرهنگی و صنایع دستی نوروزی در البرز آغاز شدبه گزارش خبرگزاری صدا و سیما، مرکز البرز؛ فریدون محمدی گفت: نخستین جشنواره صنایع دستی، اقوام و آیینی در کاخ تاریخی مروارید مهرشهر کرج فعالیت خود را آغاز کرده است.
وی ادامه داد: در این جشنواره گروه‌های هنری در کنار نمایش دستاورد‌های صنایع دستی به اجرای برنامه‌های متنوع برای گردشگران می‌پردازند.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان البرز گفت: گردشگران در کنار آشنایی با آداب، رسوم اقوام ایرانی و غذا‌های سنتی از بخش‌های مختلف کاخ تاریخی مروارید بازدید خواهند کرد.

کاخ مروارید یکی از آثار منحصر به فرد تاریخی مربوط به دهه ۴۰ شمسی است که در مجموعه فرهنگی و دیدنی به مساحت حدود ۱۱۰ هکتار احداث شده است.

محمدی همچنین راه اندازی جشنواره فرهنگی و آیینی در تپه ۹ هزار ساله تاریخی ازبکی واقع در شهرستان نظرآباد اشاره کرد و گفت: این جشنواره با استفاده از ظرفیت‌های فرهنگی، سنتی و انواع غذا‌ها از فردا یکشنبه بر روی گردشگران گشوده می‌شود.

وی افزود: همچنین جشنواره پخت انواع نان در آسیاب تاریخی نظرآباد از فردا آغاز به کار می‌کند. این جشنواره با انواع نان از گردشگران پذیرایی خواهد کرد.

محمدی بیان داشت: بیش از ۲۰ جشنواره فرهنگی هنری در تمام مناطق گردشگری استان البرز تا پایان تعطیلات نوروزی میزبان گردشگران در هفت شهرستان تابعه استان البرز هستند.

محمدی به دیگر برنامه‌های این اداره کل اشاره کرد و افزود: اکنون ۸۰ واحد پذیرایی گردشگری تحت پوشش این اداره کل هستند که ۲۰ تیم نظارتی تا پایان تعطیلات نوروزی به صورت مستمر بر آن‌ها نظارت خواهند داشت.

محمدی در بخش دیگری از سخنانش گفت: با توجه به تاکید استاندار البرز برای پیشگیری از تصادفات منجر به مرگ در جاده‌های استان، ستاد سفر البرز با همکاری دستگاه‌های متولی اقدامات لازم در این زمینه اعمال کرده و ضمن نظارت بر ترافیک، سرعت خودرو‌ها در جاده‌های البرز کاهش می‌یابد.

وی اظهار داشت: برای اطلاع رسانی در خصوص جشنواره‌ها و مراکز تفریحی، دیدنی، تاریخی و اقامتگاهی استان بیش از ۲۰ تیم اطلاع رسانی در سطح محور‌های ارتباطی البرز فعال شده است.

طبق پیش بینی فرماندهی انتظامی البرز بیش از ۱۰۰ میلیون خودرو در نوروز ۱۴۰۱ در جاده‌های این استان تردد خواهند کرد.

استان البرز دارای ۵۵۰ اثر تاریخی و طبیعی ارزشمند است.

جاده گردشگری کرج – چالوس، رودخانه‌های کرج، طالقان، برغان و کردان از مکان‌های دیدنی استان هستند.

پیشنهاد ما به شما

چالش‌های جراحی لگن و ران

به محل اتصال استخوان‌های مجاور و متصل به یکدیگر مفصل می‌گویند. اگر این بخش فاقد …