چهارشنبه , 27 تیر 1403

جدید‌ترین اخبار کرونا در ایران| ۳۵ شهرستان در کشور در وضعیت نارنجی قرار دارد

به گزارش گروه استان‌های خبرگزاری تسنیم، براساس اعلام ‌وزارت بهداشت تاکنون 65 میلیون و 56 هزار و 300 نفر دز اول، 58 میلیون و 449 هزار و 916 نفر دز دوم و 31 میلیون و 99 هزار و 175 نفر، دز سوم و بالاتر واکسن کرونا را تزریق کرده‌اند و مجموع واکسن‌های تزریق شده در کشور به 154 میلیون و 605 هزار و 391 دز رسیده است.

روز گذشته و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی 646 بیمار جدید مبتلا به کووید 19 در کشور شناسایی و 130 نفر از آنها بستری شدند و مجموع بیماران کرونا در کشور به 7 میلیون و 540 هزار و 962 نفر رسید.

تاکنون 7 میلیون 318 هزار و 111 نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستان‌ا ترخیص شده‌‌اند و 432 نفر از بیماران مبتلا به کرونا در بخش‌های مراقبت‌های ویژه بیمارستان‌ها تحت مراقبت قرار دارند.

در حال حاضر هیچ شهرستانی در وضعیت قرمز قرار ندارد، 35 شهرستان در وضعیت نارنجی، 342 شهرستان در وضعیت زرد و 71 شهرستان در وضعیت آبی قرار دارند.

استان سمنان/ مراجعه 75 نفر با علائم مشکوک به مراکز درمانی استان 

حجت‌الله یحیایی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در سمنان، اظهار داشت: امروز 75 بیمار با علائم مشکوک به کرونا به مراکز درمانی استان سمنان مراجعه کردند که این تعداد نسبت به روز گذشته 12 نفر افزایش داشت.

وی با بیان اینکه از مجموع مراجعان مشکوک به کرونا به مراکز درمانی استان سمنان، 60 نفر مربوط به جمعیت زیرپوشش دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شاهرود و 15 نفر نیز مربوط به جمعیت زیرپوشش دانشگاه علوم پزشکی سمنان بوده است عنوان کرد: تعداد تست‌های مثبت کرونا در استان سمنان در شبانه‌روز گذشته یک مورد بوده است که نسبت به روز پیش از آن 3 نفر کاهش داشته است.

به گفته سخنگوی ستاد مقابله با کرونای استان سمنان، از مجموع این تعداد تست مثبت کرونای در استان سمنان در شبانه‌روز گذشته سهم شهرستان‌های شاهرود و میامی صفر و سایر شهرستان دیگر استان سمنان نیز یک نفر بوده است.

یحیایی با اشاره اینکه در 24 ساعت گذشته 3 بیمار در بیمارستان‌های استان سمنان بر اثر ابتلای قطعی به کرونا بستری شد بیان کرد: مجموع بستری شده‌ها در بخش کرونای بیمارستان‌های استان سمنان نسبت به روز پیش افزایش نداشته است.

وی با اشاره به اینکه در شبانه‌روز گذشته یک بیمار به صورت سرپایی روند درمانی خود را ادامه دادند عنوان کرد: تعداد بیماران سرپایی در استان سمنان نسبت به روز گذشته 2 نفر کاهش داشته است.

یحیایی با اشاره به اینکه در شبانه روز خوشبختانه مورد فوتی ناشی از ابتلا به کرونا در استان سمنان ثبت نشد خاطرنشان کرد: در مجموع 4 بیمار بدحال مبتلا به کرونا در بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان‌های استان سمنان بستری‌اند که از این تعداد 2 بیمار در بیمارستان‌های شهرستان‌های زیرپوشش دانشگاه علوم پزشکی سمنان و 2 بیمار در بیمارستان‌های زیرپوشش دانشگاه علوم پزشکی شاهرود بستری شده‌اند.

وی گفت: در مجموع و با احتساب بیماران مشکوک به کرونا، در شبانه‌روز گذشته 2 بیمار در بخش‌های کرونای بیمارستان‌های استان سمنان بستری شده است و این تعداد نسبت به روز گذشته افزایشی نداشت.

استان کرمان/ بستری 51 بیمار قطعی کرونا در بیمارستان‌های استان

سعید صحبتی سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی کرمان با اشاره به آخرین آمار استان کرمان از وضعیت موارد مثبت بستری و مرگ و میر ناشی از بیماری کووید 19، تا روز گذشته اظهار داشت: 12 مورد مثبت بستری جدید کرونایی در بیمارستان‌های استان کرمان داشتیم که از این تعداد 3 مورد آن در حوزه دانشگاه علوم پزشکی کرمان، 3 مورد آن در حوزه دانشگاه علوم پزشکی جیرفت، یک مورد آن در حوزه دانشگاه علوم پزشکی بم و 5 مورد در حوزه دانشگاه علوم پزشکی سیرجان است.

وی با بیان اینکه تعداد موارد بستری قطعی مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های استان کرمان 51 نفر است، گفت: در 24 ساعت گذشته 2 مورد فوتی به دلیل ابتلا به کرونا گزارش شده و مجموع جانباختگان کرونا در استان کرمان به 5 هزار و 820 نفر رسیده است.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی کرمان واکسن تزریق شده جمعیت بالای 12 سال در استان کرمان را 2 میلیون و 361 هزار و 856 دز واکسن تزریق شده نوبت اول، 2 میلیون و 97 هزار و 817 دوز واکسن تزریق شده نوبت دوم، 933 هزار و 637 دز واکسن تزریق شده نوبت سوم و 103 هزار و 196 دز واکسن تزریق شده نوبت چهارم است.

استان همدان/ یک مورد مرگ بیمار کرونایی در همدان

علیرضا توقیری در گفت‌و‌گو با خبرنگار تسنیم در همدان، اظهار داشت: از ابتدای شروع بیماری کرونا تاکنون یک هزار و 401 بیمار مبتلا به کرونا در استان جان خود را از دست داده‌اند.

وی با اشاره به اینکه دیروز 342 بیمار تنفسی و مشکوک به کرونا به مراکز درمانی استان مراجعه کردند، تصریح کرد: از این تعداد 23 بیمار در بیمارستان‌های استان بستری شدند.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی همدان با بیان اینکه در حال حاضر  140 بیمار مشکوک و مبتلای قطعی کرونا در بیمارستان‌های استان بستری هستند، افزود: پنج بیمار هم در بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان‌ها بستری هستند.

توقیری به وضعیت رنگ‌بندی کرونا در شهرستان‌های استان اشاره کرد  و گفت: شهرستان‌های تویسرکان و ملایر در وضعیت آبی و مابقی شهرستان‌های استان در وضعیت زرد هستند.

استان کردستان/ روند ابتلا به کرونا کاهشی است

فریدون عبدالملکی امروز در گفت‌وگو با خبرنگاران به تشریح آخرین وضعیت کرونا در استان پرداخت و اظهار داشت: در طول شبانه‌روز گذشته 8 بیمار جدید مبتلا به کروناویروس در استان کردستان شناسایی شده است.

وی از فوت یک بیمار مبتلا به کرونا در استان کردستان خبر داد و گفت: در حال حاضر 48 بیمار کرونایی در بیمارستان‌های سطح استان بستری بوده که 12 نفر از آنان در بخش مراقبت‌های ویژه ICU بستری هستند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان کردستان خاطرنشان کرد: در 24 ساعت گذشته، 361 نفر از شهروندان کردستانی نسبت به تزریق دز یادآور کرونا اقدام کرده‌اند که این روند باید با شتاب بیشتری صورت گیرد.

عبدالملکی بیان کرد: خوشبختانه روند ابتلا به کرونا در استان کردستان کاهشی بوده و حفظ این شرایط و ریشه‌کنی این ویروس منحوس نیازمند رعایت پروتکل‌های بهداشتی است.

استان اصفهان/ شناسایی 93 بیمار کرونایی  جدید

پژمان عقدک در جمع خبرنگاران در مورد وضعیت آمار بیماری کرونا در استان اصفهان (به ‌جز کاشان و آران ‌و بیدگل)، اظهار داشت: از ابتدای همه‌گیری ویروس کرونا یک میلیون و 540 هزار و 371 مورد ابتلای قطعی و مشکوک به کرونا و کل موارد ابتلای قطعی به کرونا در استان 513 هزار و 952 نفر در استان اصفهان شناسایی شدند.

وی افزود: موارد نمونه گرفته شده در 24 ساعت گذشته (احتمالاً بیمار) 560 نفر و موارد مثبت ابتلای قطعی 93 مورد و هیچ مورد فوتی بر اثر ابتلاء به کرونا گزارش شده است.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان  با بیان اینکه 216 هزار و 110 نفر تعداد کل بستری‌شدگان کرونا از ابتدا تاکنون بوده، گفت: در حال حاضر تعداد بستری‌شدگان فعلی در بیمارستان‌ها 183 نفر است و تعداد بیماران بستری 24 ساعت گذشته در مراکز درمانی تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی  اصفهان 34 نفر است که از این تعداد 41 بیمار در بخش مراقبت‌های ویژه تحت درمان هستند.

عقدک ادامه داد: 11 هزار و 960  نفر آمار کل فوت‌شدگان قطعی و شش هزار و 897 نفر فوت‌شدگان مشکوک کرونا از ابتدای همه‌گیری این ویروس در استان اصفهان (به‌ جز شهرستان‌های کاشان و آران‌وبیدگل) بوده است.

استان قزوین/ افزایش نرخ بستری‌های کرونایی در استان 

جلال رحمانی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در قزوین از کاهش 50 درصدی موارد قطعی ابتلای روزانه به کرونا خبر داد و اظهار داشت: در 24 ساعت اخیر 5 مبتلای کرونایی جدید در آزمایشگاه‌های منتخب کووید 19 استان قزوین شناسایی شد که این آمار در مقایسه با روز پیش 5 نفر کاهش یافته است. 

وی با اشاره به افزایش 48 درصدی موارد روزانه بستری‌های کرونایی گفت: در شبانه‌روز گذشته 28 بیمار کرونایی جدید با علائم حاد تنفسی در بیمارستان‌های استان قزوین بستری شدند که این آمار نسبت به روز قبل 9 نفر افزایش داشته است.

رحمانی از کاهش 25 درصدی تعداد بیماران بدحال کرونایی خبر داد و افزود: در حال حاضر 6 بیمار کرونایی با حال وخیم جسمی و ننفسی در بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان‌های استان قزوین زیر دستگاه ونتیلاتور بستری شده‌اند که این آمار در قیاس با روز گذشته 2 نفر کمتر شده است.

وی با اشاره به افزایش نرخ مر‌گ‌ومیر روزانه کرونایی در استان قزوین ادامه داد: در 24 ساعت گذشته یک بیمار کرونایی به خاطر علائم شدید بیماری و ضعف جسمانی مفرط جان خود را از دست داد که روند صفر شدن مرگ‌ومیرهای کرونایی در روزهای اخیر را قطع کرد.

معاون دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی استان قزوین در ادامه به افزایش 23 درصدی موارد بهبودیافتگان روزانه کرونایی اشاره کرد و گفت: در شبانه‌روز اخیر 27 بیمار کرونایی با علائم قطعی بهبود و نقاهت از بیمارستان‌های قزوین مرخص شدند که این آمار نسبت به روز پیش 5 نفر بیشتر شده است. 

رحمانی از افزایش 10 درصدی جمعیت کل بستری‌های کرونایی استان قزوین خبر داد و افزود: در حال حاضر 66 بیمار کرونایی به دلیل داشتن علائم تنفسی حاد در بیمارستان‌های استان قزوین بستری شده‌اند که این آمار در مقایسه با روز گذشته 6 نفر بیشتر شده است.

استان هرمزگان/ جان‌باختن 3 بیمار کرونایی در استان 

فاطمه نوروزیان در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری تسنیم در بندرعباس اظهار داشت: بیماری کرونا در استان هرمزگان همچنان ادامه دارد و مرگ و میر کرونایی نیز شاهد هستیم. 

وی افزود: در مدت 48 ساعت اخیر این بیماری جان 3 بیمار را گرفته و تعداد فوتی‌های کرونایی با 2659 نفر رسیده است.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان گفت: این متوفیان یک آقای 93 ساله از سیریک، یک خانم 85 ساله از قشم و یک آقای 45 ساله از بندرعباس بودند که در دو روز اخیر متاسفانه به علت بیماری کرونا جان خود را از دست دادند. 

وی تصریح کرد: در بازه زمانی یاد شده 3 بیمار جدید نیز در بیمارستان‌های استان پذیرش و بستری شده و در حال حاضر 8 بیمار در استان به علت کرونا بستری هستند. 

نوروزیان با تاکید بر اینکه تعداد موارد ابتلا در استان 301 بیمار است افزود: از این تعداد 293 نفر به صورت سرپایی و 8 بیمار به صورت بستری تحت درمان هستند که یک نفر از بیماران بستری بد حال و در بخش‌های مراقبت‌های ویژه تحت نظر است.

استان بوشهر/ بستری 26 بیمار جدید کرونایی در استان

حسن ملکی‌زاده، رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با اشاره به اینکه شهرستان‌های استان از وضعیت قرمز و نارنجی کرونایی خارج شده است، اظهار داشت: اکنون 30 درصد شهرستان‌ها در وضعیت آبی و مابقی زرد کرونایی است.

وی با اشاره به کاهش 70 درصدی بستری بخش کرونایی بیمارستان‌های استان بوشهر به روند کاهشی مراجعه به بخش‌های سرپایی، بستری و صفر شدن مرگ و میر کرونایی پرداخت و گفت: تعداد بیماران بستری در بخش کرونایی بیمارستان‌های استان به 35 بیمار رسیده است.

ملکی‌زاده با بیان اینکه روز گذشته 26 بیمار جدید در بخش‌های کرونایی بیمارستان‌های استان بوشهر بستری شد خاطرنشان کرد: روز گذشته 26 بیمار بستری بخش کرونایی با حال خوب از این بخش‌ها ترخیص شدند.

وی با اشاره به صفر رسیدن بستری‌های بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان‌های استان تصریح کرد: هر گونه ساده‌انگاری و بی‌توجهی به دستورالعمل‌های بهداشتی می‌تواند در افزایش شیوع ویروس کرونا موثر باشد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر به صفر رسیدن فوتی کرونایی در یک هفته گذشته را مورد اشاره قرار داد و خاطرنشان کرد: تعداد کل مبتلایان به کرونا از ابتدای شیوع این ویروس تاکنون 108 هزار و 500 نفر بوده است.

استان اردبیل/ روزهای بدون فوتی کرونایی در استان

آخرین وضعیت بیماری کرونا در استان اردبیل در استان اردبیل به این شکل است که در 24 ساعت گذشته، بیماری در مراکز درمانی استان بستری نشده است.

در حال حاضر 8 بیمار بدلیل ابتلا به کووید19 بستری هستند که از این تعداد 4 بیمار در بخش ICU کرونا بستری بوده و 2 بیمار پس از بهبودی مرخص شده اند و خوشبختانه در 24 ساعت گذشته، فوتی بدلیل کرونا در استان ثبت نشده است.

از عموم هم استانی های عزیز درخواست می کنیم از عادی انگاری بیماری خودداری کنند، دستورالعمل‌های بهداشتی را رعایت کرده و استفاده از ماسک را فراموش نکنند.

همچنین افرادیکه بیش از 6 ماه از آخرین دز واکسن کرونا آنها گذشته است حتما جهت تزریق واکسن به مراکز تزریق واکسن مراجعه کنند.

استان خراسان جنوبی/ شناسایی 7 مبتلای جدید کرونا

دبیر ستاد دانشگاهی پیشگیری و کنترل کرونا دانشگاه علوم  پزشکی بیرجند گفت: روز گذشته 57 آزمایش تشخیص مولکولی و سریع کرونا در استان انجام شد که در مجموع 7 بیمار جدید شناسایی شد.

غلامرضا شریف‌زاده افزود: از این تعداد 2 مورد از بیرجند، یک مورد از فردوس و 4 مورد از قاینات شناسایی شد.

وی گفت: در حال حاضر 19 بیمار با علائم حاد تنفسی در بیمارستان‌های استان خراسان جنوبی بستری هستند که 7 نفر کرونا مثبت هستند.

دبیر ستاد دانشگاهی پیشگیری و کنترل کرونا دانشگاه علوم  پزشکی بیرجند بیان کردک: 2 مورد بیمار کرونا مثبت در بخش مراقبت‌های ویژه بستری هستند و بیمار با حال عمومی نامساعد در استان نداریم.

وی گفت: در ادامه عملیات واکسیناسیون کرونا در استان تا روز گذشته 589 هزار و 531 نفر واکسن نوبت اول، 534 هزار و 517 نفر واکسن نوبت دوم 227 هزار و 692 نفر واکسن نوبت سوم و 15 هزار و 100 نفر نوبت چهارم واکسن را دریافت کردند.

استان کهگیلویه و بویراحمد/ فوتی کرونایی نداشتیم

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد گفت: در 24 ساعت گذشته فوتی ناشی از کرونا در استان گزارش نشده و شمار قربانیان این بیماری همچنان 1148 نفر است.

محمد غلام‌نژاد تصریح کرد: هم اکنون 54 بیمار در بیمارستان‌های استان بستری هستند که 14 نفر مبتلای قطعی و 5 نفر از این بیماران در بخش مراقبت‌های ویژه تحت درمان هستند.

وی با اشاره به آزمایش‌های انجام شده در 24 ساعت گذشته تصریح کرد: از 142 نمونه دریافت شده از آزمایشگاه‌های استان که شامل تست‌های پی سی آر و رپید تست است 14 درصد موارد مثبت بودند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج با بیان اینکه آمار مبتلایان به بیماری کرونا در استان روزانه در حال افزایش است، افت: پیش‌بینی می‌شود در روز‌های آینده آمار بیماران بدحال و مرگ‌های ناشی از کرونا در کهگیلویه و بویراحمد افزایش یابد.

در حال تکمیل…

پیشنهاد ما به شما

چالش‌های جراحی لگن و ران

به محل اتصال استخوان‌های مجاور و متصل به یکدیگر مفصل می‌گویند. اگر این بخش فاقد …