اخبار

جدال دوباره مشاور بایدن با سناتور جمهوریخواه بر سر کرونا

سناتور جمهوری خواه آمریکایی روز سه شنبه به وقت محلی در نشست استماع کمیته بهداشت سنا با موضوع پاسخ دولت بایدن به سویه اومیکرون ویروس کرونا، در مورد چندین موضوع از جمله تعطیلی مدارس در آمریکا و ایمیل هایی با موضوع منشاء ویروس کرونا از مشاور ارشد پزشکی جو بایدن رئیس‌ جمهوری آمریکا بشدت انتقاد کرد که فائوچی خطاب به راند پل گفت با اظهاراتش جان او را به خطر می اندازد.

فائوچی در پاسخ به راند پال گفت: این وقایع همیشه اتفاق می افتد. شما بدون هیچ مدرکی شخصا به من حمله می‌کنید. می خواهم امری را برای کمیته روشن کنم. شما این کار را به دلایل سیاسی انجام می دهید.

 این متخصص ارشد بیماری‌های عفونی در آمریکا همچنین به موردی اشاره کرد که در آن پلیس در آیووا یک مرد مسلح را قبل از  کریسمس درحالی که ادعا می کرد در راه واشنگتن برای قتل  فائوچی است، بازداشت کرده است.

پایگاه خبری هیل گزارش داد: بر اساس گزارش‌ها در آن زمان، این مرد درحالی بازداشت شد که یک تفنگ، مهمات و همچنین فهرست قتل در اختیار داشت. در این فهرست افرادی از جمله فائوچی، جو بایدن رئیس جمهوری آمریکا و بیل کلینتون و باراک اوباما، روسای جمهور سابق آمریکا حضور داشتند.

فائوچی خطاب به پال گفت: بنابراین از خودم می‌پرسم قصد سناتور چیست؟ اگر به وب‌سایت راند پال مراجعه کنید پیام “دکتر فائوچی را اخراج کنید” را با کادر کوچکی می‌بینید که می‌گوید “اینجا مشارکت کنید!” شما می توانید ۵، ۱۰، ۲۰، ۱۰۰ دلار پول واریز کنید. بنابراین شما برای اهداف سیاسی خود از یک همه گیری فاجعه بار بهره می گیرید.

مشاور ارشد پزشکی کاخ سفید در ادامه اظهارات خود گفت وقتی او علیه من اتهاماتی مطرح می کند که کاملاً نادرست است، دیوانه‌ها را تشویق می کند و من تهدید شده ام، خانواده‌ام آزار و اذیت شده اند و فرزندانم تماس‌های تلفنی دریافت کرده اند زیرا مردم در مورد من دروغ می گویند.

از سوی دیگر  سناتور جمهوری خواه، فائوچی را در مورد  یک ایمیل تحت فشار قرار داد و او را متهم به حمله به دانشمندان مخالف خود کرد.

فائوچی خطاب به راند پال گفت: شما در هر جلسه استماع این کار را تکرار می کنید. شما طبق معمول کاملاً در اشتباه هستید.

این سناتور جمهوریخواه سال گذشته میلادی نیز در یکی از جلسات سنا خطاب به فائوچی گفت  که او تلاش می کند مسوولیتش را در قبال مرگ چهار میلیون نفر در جهان به دلیل شیوع بیماری کووید ۱۹ مخفی کند.

فائوچی در آن جلسه  با راند پال سناتور جمهوریخواه ایالت کنتاکی که او را دروغگو خواند، با عصبانیت برخورد کرد.

مشاور ارشد پزشکی بایدن با لحنی تند خطاب به راند پال گفت صادقانه بگویم نمی‌دانید درباره چه صحبت می‌کنید و من از شما می‌خواهم همین را رسماً اعلام کنید که نمی‌دانید درباره چه صحبت می‌کنید.

وی اضافه کرد منظور شما این است که اقدامات ما باعث مرگ مردم شده است؟ این واقعاً من را عصبانی می‌کند. سناتور! اگر کسی در اینجا دروغ می‌گوید، شما هستید.

ایالات متحده روز دوشنبه دستکم یک میلیون و ۱۳۰ هزار مورد مبتلا به ویروس کرونا را گزارش کرد که بالاترین آمار روزانه در بین کشورهای دیگر در جهان است و این در حالی است که با ظهور سویه جدید اومیکرون و تبدیل شدن آن به سویه غالب در این کشور هیچ نشانه ای از روند کاهش ابتلا دیده نشده است.  

رکورد پیشین ابتلا به کووید-۱۹ در آمریکا یک میلیون و سه هزار نفر بود که در تاریخ سه ژانویه (۱۳ دی) ثبت شده بود.

نوشته های مشابه

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا