اخبار

جاده‌های ۲۳ روستای کوهستانی البرز بازگشایی شدند

مدیر راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای البرز، گفت: مسیر‌های تردد ۲۳ روستای کوهستانی که به علت بارش برف مسدود شده بود با تلاش راهداران بازگشایی شدند.

جاده‌های ۲۳ روستای کوهستانی البرز بازگشایی شدندبه گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ مرکز البرز، علی زندی‌فر گفت: از این تعداد، ۲۱ روستا در شهرستان طالقان و ۲ روستا در حوزه گچسر جاده کرج – چالوس به علت بارش برف مسدود شده بودند که در زمان حاضر بازگشایی شده و تردد درآن‌ها جریان دارد.

زندی فر با اشاره به انسداد جاده گردشگری کرج – چالوس از بامداد امروز، گفت: این مسیر به علت بارش برف شدید و کولاک در حوزه جغرافیایی استان مازندران اکنون مسدود است و راهداران البرزی در صورت کاهش کولاک برف برای بازگشایی این مسیر به کمک راهداران استان مازندران خواهند رفت.

او با اشاره به اینکه تیم‌های راهداری استان البرز اکنون در مسیر‌های کوهستانی البرز در آماده باش کامل به سر می‌برند، گفت: ۶ تیم با ۲۵ راهدار به همراه ۱۳ دستگاه ماشین‌آلات سنگین و نیمه سنگین در محور کرج – چالوس در حوزه جغرافیایی استان البرز مستقر شده‌اند ضمن آنکه در مسیر‌های کوهستانی نقاط دیگر استان نیز تیم‌های راهداری همراه با تجهیزات و ماشین آلات در حال آماده باش هستند.

استان البرز حدود یک هزارو ۵۰۰ کیلومتر آزاد راه، بزرگراه، راه اصلی و فرعی دارد، ۱۸ درصد ترافکی راه‌های کشور در این استان است در حالی که یک درصد راه‌های کشور به البرز اختصاص دارد.

نوشته های مشابه

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا