خطیب نماز جمعه کرج:

آیت الله حسینی همدانی: در شرایط تحریم اقتصادی باید به توانمندی های داخلی و توان جوانان اعتماد کنیم.

تکیه بر توانمدی های داخلی در شرایط تحریمبه گزارش آدینه کرج مرکز البرز؛ آیت الله حسینی همدانی در خطبه های نماز جمعه کرج بر مقاومت همه اقشار مردم در برابر فشارهای بیگانگان تاکید کرد.

وی افزود: اگر به توان جوانان اعتماد کنیم و مسئولان در مسیر درست حرکت کنند اقتصاد کشور درست خواهد شد.

نماینده ولی فقیه در استان با اشاره به روز مقاومت اسلامی گفت: جنگ سی و سه روزه حزب الله لبنان در برابر اسرائیل نمونه موفقی از مقاومت در برابر دشمنان مسلح و مجهز است که بر همگان ثابت شد وقتی در برابر دشمنان مقاومت شود، دشمن خوار می شود و از جبهه حق شکست می خورد.

وی با اشاره به جنگ اقتصادی غرب علیه ایران افزود: ما هم تا نابودی کامل دشمنان ایران اسلامی مقاومت خواهیم کرد.

خطیب جمعه کرج در بخش دیگری از خطبه ها به ابلاغیه راهبردی جمعیت از سوی رهبر معظم انقلاب تاکید کرد و گفت: پنج سال از ابلاغ این سند راهبردی می گذرد، اما همچنان در عمل به این سند کوتاهی می شود.

وی با بیان اینکه کاهش جمعیت، همراه با پیری موجب مشکلات امنیتی برای کشور خواهد شد، افزود: سیاست فرزند آوری در کشورهای غربی بر افزایش جمعیت تاکید می کند و متاسفانه در برخی کشورها از جمله ایران، شیپورچی های تبلیغی دشمن بر کاهش جمعیت تاکید می کنند، اما برای مقابله این مسئله باید افزایش فرزند بصورت یک فرهنگ در بیاید و افزایش تعداد فرزند به عنوان فرمان ولی امر مسلمین تلقی شود.

آیت الله حسینی همدانی در بخش دیگری از خطبه ها به غنی بودن سرمایه های انسانی در کشور اشاره کرد و گفت: در شرایط تحریم اقتصادی باید به توانمندی های داخلی تکیه کنیم که البته اگر به توان جوانان اعتماد کنیم و مسئولان در مسیر درست حرکت کنند و مردم را با اروپا و غرب سرگرم نکنند اقتصاد کشور درست خواهد شد.

وی در همین باره خطاب به مسئولان کشور گفت: آمریکا و اروپا را رها کنید، آنها صداقت ندارند. انقلابی و قاطع عمل کنید تا شرایط به نفع مردم و کشور رقم بخورد.

نماینده ولی فقیه در استان همچنین به انتخابات پیش روی مجلس و تبلیغات انتخاباتی نیز اشاره کرد و گفت: یکی از ویژگیهای نماینده مردم در مجلس، در بین مردم بودن است که باید واقعی باشد نه تظاهر. برخی برای جلب و جذب آرای مردم مدتی در بین مردم هستند و خود را مردمی معرفی می کنند که باید مردم با بصیرت و آگاهی کامل دروغ برخی از افراد دلبسته به پست و مقام را تشخیص دهند و درست انتخاب کنند.

خطیب نماز جمعه کرج همچنین برخی شعارهای تبلیغاتی را دروغ توصیف کرد و افزود: گاهی نامزدها دروغ می گویند چرا که قانون برای انجام برخی وعده ها محدودیت دارد و نامزدها برای رای بیشتر و ورود به مجلس، این وعده ها را می دهند که باید از سوی همه آحاد مردم دقت لازم انجام شود.

اخبار کرج

منبع: خبرگزاری صدا و سیما

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید


قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی