اخبار

تکمیل زنجیره تولید با بهره برداری از ظرفیت های منطقه ویژه اقتصادی پیام البرز

 ارسلان ذاکری افشار روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگاران افزود: برخورداری  منطقه ویژه اقتصادی پیام از ظرفیتی مانند بخش باربری هوایی این امکان را فراهم آورده تا با ارتقای این بخش شاهد واردات مواد اولیه مورد نیاز واحدهای تولیدی به خصوص واحدهای مرتبط با آی.سی.تی و فناوری های نوین باشیم.

وی اضافه کرد: به همین منظور در ماه گذشته و روزهای اخیر خط باری پروازی از مبدا کشورهای همسایه به مقصد فرودگاه بین المللی پیام حاوی بیش از ۱۲۰ تن لوازم الکترونیکی و تجهیزات مخابراتی وارد کشور شده که با واردات این کالاها بخش زیادی از نیاز واحدهای مرتبط با آی.تی و آی.سی.تی مستقر در این منطقه را تامین کرده است.

ذاکری افشار تصریح کرد: با هدف تامین کالاهای مورد نیاز به خصوص در بخش مواد اولیه حوزه فناوری های نوین بنا داریم که پروازهای کارگو از دیگر نقاط دنیا نیز از طریق فرودگاه بین المللی پیام با هدف تکمیل زنجیره تولید این واحدها را نیز برقرار کنیم.

راهبر حوزه هوانوردی فرودگاه بین المللی پیام در ادامه با بیان اینکه واردات مواد مورد نیاز واحدهای تولیدی به خصوص در بخش فناوری های نوین از طریق این فرودگاه ادامه خواهد داشت خاطر نشان کرد: این در حالی است که از ظرفیت بخش کارگو فرودگاه پیام برای صادرات کالاهای تولید داخل به بازارهای مقصد نیز می توان استفاده و امروز این آمادگی در این منطقه وجود دارد تا زمینه را برای صادرات هر چه بیشتر این کالاها فراهم کند.

منطقه ویژه اقتصادی و فرودگاه پیام وابسته به‌وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات از ظرفیت‌های مهم اقتصادی و پروازی کشور محسوب می‌شود. فرودگاه پیام البرز در ۲ بخش باری و مسافری خدمات ارائه می‌کند، ضمن اینکه تاکنون بیش از ۱۰۰ واحد تولیدی و صنعتی در آن مستقر شده است.

نوشته های مشابه

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا