پنجشنبه , 4 مرداد 1403

تکرار فاجعه متروپل در کرج قریب‌الوقوع است

نایب رییس کمیسیون تلفیق شورای اسلامی شهر کرج نسبت به وقوع حوادثی نظیر حادثه ساختمان متروپل شهر آبادان در آینده نزدیک در کرج هشدارداد.

تکرار فاجعه متروپل در کرج قریب‌الوقوع استبه گزارش خبرگزاری صدا و سیما، مرکز البرز، عضو شورای اسلامی شهر کرج ضمن تسلیت به خانواده‌های عزادار آبادانی گفتت: ساختمان‌های ناایمن در کرج بسیارند که حتی به تایید مهندسان ناظر رسیده و از شهرداری پایان کار دارند، تاییدیه‌هایی که حاصل اعمال فشار از سوی مالک و سازنده و بعضا تسامح و تساهل مهندسین مجری و ناظر است و البته در سایه غفلت سازمان آتش‌نشانی و معاونت شهرسازی‌شهرداری که می‌بایست کمیته‌ای داشته‌باشند برای شناسایی ساختمان‌های ناایمن و ابلاغ دستورالعمل‌های مربوط به ایمنی به مالکان و پیگیری اجرای آن توسط شهرداری اقدام شود.

مریم قهرمانی، افزود: ساختمان‌های بالای چهارطبقه می‌بایست مورد بررسی و پایش واقع شوند و فاجعه‌بار‌تر آنکه محلاتی داریم که ساختمان‌هایی با عمر بالای ۱۵ سال دارند و تعداد طبقات زیاد، که بدون مجوز و نظارت و با نازل‌ترین سطح کیفی سالهاست محل زندگی همشهریانمان است.
او با طرح سوال در این خصوص که سرنوشت مصوبه شورا در خصوص تخلیه ساختمان‌های مجاور گود حصارک چه شد؟ گفت: اینکه خطری بالقوه در قلب شهر محرز است و شهرداری نه تنها اقدامی برای رفع خطر در دستور کار ندارد بلکه مصوبه کمک هزینه انتقال ساکنین در منازل جدید تا رفع خطر را نیز اجرا نمی‌کند را چگونه می توان توجیه کرد؟ مصداق ترک فعل و به خطر انداختن جان مردم چیست؟
قهرمانی صارم تاکید کرد: در فاجعه آبادان آنچه از اخبار اعلامی برمی‌آید گزارشات پیاپی مهندسان ناظر مبنی بر تخلفات صورت گرفته به شهرداری و گویا سایر مراجع ذیربط است، پروژه‌ای که شهرداری آبادان در آن ذینفع و شریک بوده است، هر چند عدم رعایت اصول فنی و آیین نامه‌های مربوط به آن، آنهم در پروژه‌ای مشارکتی با شهرداری عذر بدتر از گناه است، اما نمی‌توان از نقش سایر دستگاه‌ها که ظرفیت قانونی برایشان تعریف شده عبور کرد.

نایب رییس کمیسیون تلفیق شورای اسلامی شهر کرج گفت: امروز آبادان عزادار بی‌مسوولیتی افراد مسوول است؛ مسوولان پیشین و کنونی، مگر تفاوتی دارد وقتی مادری داغدار می‌شود و خانواده‌ای بی‌سرپرست، جان‌هایی که از دست رفت و میهمان خاک شده‌اند و عزیزانی که بر سر و سینه می‌زنند در غمی جانگداز، زوجی که به هزار آرزو با تمام سرمایه‌شان در مغازه‌ای ۲۰ متری به امید آینده‌ای بهتر به دامن خاک کشیده شدند.

حدود ۷۰ خانواده در حاشیه یک گودبرداری غیر مجاز در حصارک کرج از هفت سال پیش تاکنون به دلایل مختلف بلاتکلیف مانده و خانه‌های آنان دچار ترک خوردگی شده است.

سال گذشته قرار بود مسوولان استانی و مدیریت شهری کرج با همراهی مالک پروژه گود برداری نسبت به تامین مکان امن برای این خانواده‌ها اقدام کنند که تاکنون به نتیجه نرسیده است.

پیشنهاد ما به شما

چالش‌های جراحی لگن و ران

به محل اتصال استخوان‌های مجاور و متصل به یکدیگر مفصل می‌گویند. اگر این بخش فاقد …