چهارشنبه , 27 تیر 1403

توسعه اقتصادی البرز در گرو همپوشانی ظرفیت‌های علمی و اقتصادی

به گزارش خبرنگار مهر، سیف‌الله اسداللهی بعد از ظهر پنجشنبه در سالن استانداری با بیان اینکه در اثربخشی، توسعه و رونق اقتصادی استان در گرو همپوشانی ظرفیت‌های علمی و اقتصادی است، اظهار کرد: استان البرز با دارا بودن ۱۲ شهرک صنعتی فعال و بیش از سه هزار و ۵۰۰ واحد تولیدی و صنعتی در کنار مراکز آموزش عالی و مؤسسات علمی تحقیقاتی ملی و بین المللی در صورت هم افزایی و همپوشانی می‌توانند در حوزه اقتصادی استان موفق عمل کنند.

وی با اشاره به شعار سال ۱۴۰۱ به عنوان سال، «تولید، دانش بنیان و اشتغال آفرین» تاکید کرد: تحقق شعار سال جاری نیازمند تعامل دوسویه میان حوزه‌های علمی و مراکز تولیدی و صنعتی است تا بتوان خروجی پژوهش‌های علمی را در بستر رونق اقتصادی استان مشاهده کرد.

این مسئول خاطر نشان کرد: ظرفیت‌های کم نظیری همچون؛ منطقه ویژه اقتصادی پیام، فرودگاه پیام، شهرک صنعتی تخصصی دارویی کشور، تولید و صادرات محصولات کشاورزی، مراکز متعدد علمی و پژوهشی، شرکت‌های موفق دانش بنیان و … تنها بخش کوچکی از فرصت‌های اقتصادی البرز است که باید با همکاری بانک‌ها، در مسیر رونق اقتصادی استان و کشور قرار گیرد.

به گفته وی رشد و توسعه اقتصادی، همراه و همزمان با حفاظت از محیط زیست و بهره‌مندی از منابع انرژی تجدید پذیر یکی از عوامل مهم در جهت نیل به توسعه اقتصادی پایدار است که باید مورد توجه تمامی مسئولان قرار گیرد.

سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری البرز همچنین خاطر نشان کرد: استان البرز به رغم محدودیت‌های موجود در حوزه منابع آبی، قطب تولید و صادرات محصولات کشاورزی از قبیل؛ تولیدات گلخانه‌ای، میوه و تره بار و صیفی‌جات است که باید با افزایش سهم آن در اقتصاد استان، البرز را به جایگاه واقعی خود در کشور برساند.

پیشنهاد ما به شما

چالش‌های جراحی لگن و ران

به محل اتصال استخوان‌های مجاور و متصل به یکدیگر مفصل می‌گویند. اگر این بخش فاقد …