علی کمالی زاده در گفت‌وگو با آدینه کرج، با تاکید بر ضرورت الکترونیکی کردن خدمات شهرداری اظهار کرد: باید با طرح‌ها و اقدامات موثر به سمت تحقق شهرداری الکترونیک گام برداریم تا از این طریق مراجعه شهروندان به مناطق به کمترین حد ممکن برسد.

وی با بیان اینکه تحقق شهرداری الکترونیک نقش به سزایی در صرفه جویی در وقت شهروندان، تسریع در ارائه خدمات و صرفه جویی در منابع مالی شهرداری دارد، افزود: با کمک سازمان فاوا در حال تدوین استراتژی‌ای هستیم که با اجرای آن درهای یکی از مناطق شهرداری به طور کامل بسته و کلیه خدمات آن به صورت الکترونیکی ارائه خواهد شد.

وی ابراز کرد: با اجرای این طرح زمینه ای فراهم می‌شود تا مردم برای دریافت خدمات از جمله پرداخت عوارض ، دریافت پروانه ساخت و … نیاز به مراجعه حضوری به مناطق نداشته باشند و بتوانند از طریق درگاه‌های الکترونیکی امور خود را پیش ببرند و خدمات مناسبی دریافت کنند.

شهردار کرج گفت: این طرح تقریبا نهایی شده و زمانی‌که که سازمان فاوا برای اجرا در یک منطقه پایلوت پیش بینی کرده یک سال آینده است ولی در تلاشیم این زمان را کوتاه تر کنیم تا شهروندان زودتر بتوانند از دستاوردهای شهرداری الکترونیک بهره مند شوند.

کمالی زاده با اشاره به مزایای اجرای این طرح اضافه کرد: با اجرای این طرح برخورد پرسنل و ارباب و رجوع حذف خواهد شد و زمینه فساد احتمالی در شهرداری از بین می رود.

وی در ادامه با تاکید بر ضرورت تحقق مدیریت شیشه ای در شهرداری گفت: حضور شهرداری کرج در سامانه ملی انتشار آزاد اطلاعات گامی جدی در راستای تحقق این هدف است.

شهردار کرج تصریح کرد: در طول دو سال اخیر شهروندان پرسش‌هایی از طریق این سامانه از مدیران شهرداری داشته اند که اغلب بی پاسخ مانده بنابراین باید میزان حضور مدیران شهرداری کرج در این سامانه افزایش یابد تا کرج به عنوان کلانشهری پیشرو در این سامانه شناخته شود.

 وی گفت: بدیهی است حضور پررنگ شهرداری کرج در این سامانه  باعث افزایش حس اعتماد شهروندان به مدیریت شهری خواهد شد.

اخبار کرج

منبع: مدیریت شهری کرج

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید


قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی