اخبار

تداخل وظیفه برخی دستگاه‌ها سبب ایجاد مشکل برای ساکنان شهر جدید هشتگرد شده است

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرج، علیرضا جعفری  در جلسه بررسی و رسیدگی به مشکلات شهر جدید هشتگرد که به ریاست استاندار البرز برگزار شد، اظهار داشت: شهر جدید هشتگرد یکی از سایت‌های مهم در حوزه ساخت مسکن استان است که خوشبختانه به دلیل ظرفیت های بالقوه ای که دارد می تواند بخش قابل توجهی از نیاز مردم استان به مسکن را تامین کند.

وی افزود: در حال حاضر در زمینه ارائه خدمات شهری در این منطقه مشکل عمده ای وجود دارد که به دلیل تداخل در شرح وظایف، شاهد ناهماهنگی‌های متعددی هستیم که باید از سوی نماینده عالی دولت در استان تعیین تکلیف شود.

این مسئول خاطر نشان کرد: در حال حاضر شرکت عمران شهر جدید هشتگرد و همچنین شهرداری شهر جدید به عنوان دو ارگان در حوزه خدمات شهری دچار تداخل در شرح وظایف شدند که امید می‌رود با اتخاذ تدابیر مناسب، بتوان خدمات شایسته ای به مردم منطقه ارائه کرد.

جعفری با تاکید بر اینکه در این خصوص شرکت عمران شهر جدید هشتگرد پشتیبانی لازم را از شهرداری انجام می‌شود، افزود: در حال حاضر شورا و شهرداری در حوزه درآمد و هزینه موضوعاتی را مطرح می‌کنند که می توان با تعامل و همکاری این موضوع را حل و فصل کرد چراکه حوزه شهرداری حوزه ای تخصصی در زمینه توسعه و عمران شهری است که باید از سوی شهرداری مدیریت شود.

سرپرست شرکت مادر تخصصی عمران شهرهای جدید در کشور، در ادامه سخنان خود خواستار  تسریع در انجام امور پروژه‌های ستاد فرمان امام(ره)، تعیین تکلیف بیمارستان شهرجدید پس از گذشت 8 سال از آغاز عملیات آن، الحاق بخش‌هایی از منطقه به محدوده شهری، تسریع در صدور مجوزهای شورای استانی، تغییر کاربری‌ها، صدور مجوز ساخت شهرک و انجام مطالعات آن، تعیین تکلیف تقسیمات سیاسی، طرح تفصیلی شهرجدید و رفع مشکلات مترو هشتگرد و همچنین رسیدگی به مشکلات تعاونی‌های مسکن منطقه شد.

انتهای پیام/ش

نوشته های مشابه

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا