تحویل ۳۳۱ هکتار از اراضی ملی به راه و شهرسازی طالقان

رئیس اداره راه و شهرسازی شهرستان طالقان از تحویل ۳۳۱ هکتار از اراضی ملی واقع در حریم شهر به اداره راه و شهرسازی این شهرستان خبر داد.

تحویل ۳۳۱ هکتار از اراضی ملی به راه و شهرسازی طالقانبه گزارش خبرگزاری صدا و سیما، مرکز البرز، عسگری گفت: با پیگیری‌های صورت گرفته و در راستای اجرایی کردن تفاهم نامه فی مابین وزارت راه و شهرسازی و جهاد کشاورزی و تعیین تکلیف اراضی ملی واقع در حریم شهر در ذیل ماده ۱۰ قانون زمین شهری مساحت ۳۳۱ هکتار از اراضی ملی قابل تحویل در حریم شهرستان طالقان تحویل اداره راه و شهرسازی این شهرستان شد.

رئیس اداره راه و شهرسازی شهرستان طالقان افزود: از آن جایی که تثبیت مالکیت دولت در اراضی دولتی واقع در حریم شهر یکی از تکالیف مهم این اداره بشمار می رود بنابراین اراضی فوق با حساسیت ویژه و پس از سال‌ها بلاتکلیفی، با جلسات و پیگیری‌های فراوان، از سوی اداره منابع طبیعی شهرستان تحویل و صورت جلسه ۱۰ پلاک تحویلی آن با حضور ریاست دادگستری شهرستان و ادارات منابع طبیعی و راه و شهرسازی در مورخ ۲۸ فروردین امسال تنظیم و مبادله شد.

به گفته رئیس اداره راه و شهرسازی شهرستان طالقان این اراضی شامل پلاک‌های فشندک، حسنجون سیدآباد، زیدشت، جریم آباد، پس قلعه، جزن، هرنج، جاروب دشت، وشته، میناوند بوده است