تجمع سادات به مناسبت عید غدیر خم در البرز برگزار می‌شود

به گزارش خبرگزاری مهر، حجت الاسلام حسن صفوی در آئین هماهنگی مراسم عید غدیر خم که در سالن جلسات اداره کل تبلیغات برگزار شد، با تأکید بر اینکه اجرای برنامه‌های قوی و کارآمد نیازمند کمک و همفکری است، اظهار کرد: در خصوص اجرای برنامه‌های ویژه عید بزرگ غدیر خم نیاز داریم با هم‌افزایی به اهمیت ابعاد تبلیغی این عید بزرگ بپردازیم.

وی با بیان اینکه تجمع سادات در سراسر استان برگزار می‌شود، افزود: این آئین با شکوه به مرکزیت کلانشهر کرج صورت می‌گیرد، با توجه به کاهش شیوع بیماری منحوس کرونا و محدودیت در تجمعات، انتظار می‌رود این تجمع با شکوه تر از ادوار گذشته برگزار شود.

معاون فرهنگی سازمان تبلیغات اسلامی البرز با بیان اینکه سفره اطعام یکی از برنامه‌های همیشگی عید غدیر خم است، بیان کرد: امسال برنامه اطعام عید غدیر مردمی محور برگزار می‌شود، رویکرد ما در این حوزه توزیع ظروف غذا میان خانوار است به شکلی که هر خانواده در حد وسع و سرمایه خود در این کار خیر دخیل شوند.

صفوی با اشاره به ارائه برنامه ویژه کودکان، تصریح کرد: در این میان برگزاری مسابقات طبق سنوات گذشته پا برجاست، همچنین از سوی سادات به مردم گل اهدا خواهد شد.

برگزاری ۲ رزمایش در شهر کرج همزمان با عید غدیرخم

حجت‌الاسلام علی عالمی، رئیس تبلیغات اسلامی شهرستان کرج با اشاره به اینکه در عید غدیر خم دو رزمایش در شهرستان کرج برگزار می‌شود، ادامه داد: یک رزمایش همگانی و یک رزمایش محله‌ای به صورت جدی برنامه‌ریزی شده و در دستورکار قرار گرفته است. مساجد، خیریه‌ها، هیئت‌ها، مواکب در هر محله در این رزمایش نقش ایفا خواهند کرد.

وی افزود: همچنین جشن همگانی به مرکزی میدان جمهوری برگزار می‌شود که از ساعت ۹ صبح تا اذان ظهر همراه با سفره اطعام برنامه‌ریزی شده است.

تجلیل از سادات البرز

حجت‌الاسلام والمسلمین سید عباس مسعودی، معاون فرهنگی و اجتماعی اوقاف و امور خیریه استان البرز نیز در ادامه این نشست به تشریح برنامه‌های مجموعه اوقاف پرداخت و اظهار کرد: با توجه به اهمیت ابعاد محتوایی مختلف عید غدیر خم، جهاد تبیین باید به صورت جدی در دستور کار قرار بگیرد.

وی با بیان اینکه در این میان لازم داریم دستاوردهای نظام به مردم گفته شود تا شاهد ایجاد امید و انگیزه در جامعه باشد، یادآور شد: اجرای برنامه ویژه عید غدیر در ۴۵ بقعه استان البرز به مدت ۱۰ شب برگزار می‌شود، همچنین دو کاروان شادی در شهر برای استفاده مردم اجرای برنامه دارند.

مسعودی به برگزاری مسابقه خطبه غدیر در این ایام اشاره کرد و افزود: تکریم سادات در بقاع متبرکه و سفره اطعام در ۴ بقعه شاخص از دیگر برنامه‌های این برنامه است.