در سفر وزیر راه و شهرسازی به البرز اعلام شد:

وزیر راه و شهرسازی با انتقاد از طولانی شدن روند احداث جاده هشتگرد به طالقان، بر اتمام هرچه سریع تر این راه تاکید کرد.

به گزارش آدینه کرج محمد اسلامی در سفر خود به استان البرز با حضور در شهر جدید هشتگرد، از روند ساخت راه هشتگرد به طالقان بازدید کرد.

وزیر راه و شهرسازی در این بازدید با حضور در میدان فشند که ابتدای این مسیر است، با بررسی نقشه ها و روند پیشرفت طرح بر لزوم تسریع در اتمام این طرح ملی تاکید کرد.

اسلامی در این بازدید گفت: بهره برداری از جاده طالقان به هشتگرد نقش بسزایی در اقتصاد مردم البرز دارد و ضمن کاهش هزینه های سفر طالقانی ها، توسعه این منطقه را نیز در پی دارد.

وزیر راه و شهرسازی به مشخصات فنی این طرح هم اشاره کرد و افزود: احداث محور هشتگرد به طالقان در سه قطعه مجزا برنامه‌ریزی شده که قطعه اول آن از شهرک طالقان تا تونل، قطعه دوم تونل و قطعه سوم از تونل تا هشتگرد تعریف شده که ۱۷کیلومتر ان آسفالت شده است.

وزیر راه و شهرسازی افزود: تاکنون برای اجرای این طرح ۹۰ میلیارد تومان هزینه شده و برای اتمام به ۱۲۰ میلیارد اعتبار دیگر نیاز است.

اسلامی اضافه کرد: ۱۷ کیلومتر از این جاده 41 کیلومتری آسفالت شده است که بدون احتساب تونل پیشرفت ما به ۸۰ درصد می رسد.

وی با تاکید بر ایمن سازی دقیق این مسیر کوهستانی گفت: شیب این محور منطبق با استاندارد نیست و حتما امروز کارگروهی  با مهندسان مجری و پیمانکار تشکیل می شود و ایمن سازی این مسیر در دستور کار قرار می گیرد.

وزیر راه و شهرسازی اضافه کرد: باید مسائل فنی و مهندسی این راه خیلی دقیق دیده و راه ایمنی ساخته شود که مردم بدون دغدغه از آن عبور کنند.

اسلامی با بیان اینکه بهره برداری از این محور در کاهش ترافیک کرج – قزوین موثر است،گفت: در مورد این پروژه هم باید تامین اعتبار لازم صورت گیرد که پروژه در زمان بندی جدید به پایان برسد.

وی با اشاره به اینکه این طرح جزو فهرست پروژه‌های مهم قرار گرفته است، گفت: باید تامین اعتبار طبق زمان بندی انجام شود و محدودیتی برای این مورد قائل نیستیم.

وزیر راه و شهرسازی در بخشی از صحبت ها با انتقاد از وعده های عملی نشده در اتمام این طرح افزود: زمانی که طرحی با این درجه اهمیت آغاز می شود نباید اجازه داد که روند احداث آن طولانی شود اما در این طرح کندی و حتی توقف اجرا را شاهد بوده ایم.

اسلامی از پیمانکاران این طرح گلایه کرد و خواستار بیان شفاف روند اجرای طرح شد .

وی اضافه کرد: چرا از پیشرفت طرح صحبت می کنید ولی آن چیزی که در پروژه می بینیم از وعده های شما فاصله دارد .

استاندار البرز نیز در این بازدید گفت: در صورت تحقق بودجه مورد نیاز این طرح، تا پایان سال این مسیر زیر بار ترافیکی می رود البته تکمیل تونل زمان بر بوده و راه اندازی موقت مسیر از طریق راه کنارگذر تونل انجام می شود.

وی افزود: دوری طالقان تا کرج که چیزی حدود ۹۰ کیلومتر است، باعث شد که دو دهه پیش اجرای پروژه جاده طالقان – هشتگرد در دستور کار قرار بگیرد و امروز با جدیت در دستور کار قرار گرفته است.

بهره ‌برداری از مسیر هشتگرد به طالقان مسیر 105 کیلومتری مرکز استان تا طالقان را به حدود 70 کیلومتر کاهش می دهد.

وزیر راه و شهرسازی پس از این بازدید به محور شمشک به دیزین در محدوده استان تهران رفت تا از نزدیک مشکلات این راه را مورد بررسی قرار دهد.

اخبار کرج

منبع: خبرگزاری صدا و سیما

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید


قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی