چهارشنبه , 30 خرداد 1403

بسیج راز اعتلا و رویش بزرگ حضور در میدان های جهادی بزرگ است

 سردار علیرضا حیدرنیا روز شنبه همزمان با آغاز هفته بسیج در رزمایش اقتدار جهادگران بسیجی که در کانون شهید سبحانی سپاه البرز برگزار شد ، افزود: بسیج یادگار ماندگار بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی است و  آن پیر فرزانه در کمترین زمان بعد از پیروزی انقلاب اسلامی برای دفاع و صیانت از این انقلاب در ادامه مسیر طولانی، پرشکوه و مقتدرانه خود فرمان تشکیل ارتش ۲۰ میلیونی را صادر فرمودند.

وی ادامه داد: بسیاری براین باور بودند که  بسیج برای دفاع مسلحانه و مقابله با متجاوزان خارجی به تمامیت ارضی و سرکوبی معاندان تشکیل شده است اما پس از پایان جنگ این نهاد مردمی وارد عرصه های جدید خدمت به مردم شد.

فرمانده سپاه البرز اظهار داشت: بسیج یک روز در دفاع مقدس حماسه آفرینی می کند، یک روز در مقابل جبهه کفر وارد عرصه می شود و یک روز در جبهه فرهنگی وارد عرصه می شود، یک روز در  دفاع از حریم و حرم آل الله و همچنین کمک به هم نوع در مقابله با بلایای طبیعی در سیل و زلزله وارد عرصه می شود و اکنون برای مقابله با ویروس منحوس کرونا پا به میدان گذاشته است.

حیدرنیا با بیان اینکه زمانیکه دفاع مقدس ما تمام شد بسیج برای خود عرصه های دیگری تعریف کرد، گفت: ورود به عرصه های علمی، فرهنگی، جهادی و محرومیت زدایی، عرصه دفاع و امنیت و اقتصاد برای این است که بسیج در میدان عمل بزرگ می شود و رشد و تعالی بسیج در میدان است.

وی ، بسیج را سنگرنشین خط مقدم انقلاب دانست و افزود: بسیج یک فرهنگ، تفکر، جریان و یک رود خروشان است که با سرعت به سمت اهداف متعالی انقلاب درحرکت است.

فرمانده سپاه امام حسن مجتبی (ع) استان البرز خاطرنشان کرد: بسیج فرهنگی است که در آن بن بست راه ندارد و فرهنگی است که همیشه می گوید ما می توانیم و با آن توانستن، توانسته گره های به ظاهر باز نشدنی را باز کند.

وی با بیان اینکه بسیج هرکجا احساس کرد مردم به کمک نیاز دارند، بی ادعا، مخلصانه و خالصانه برای خدا وارد عرصه شده، تصریح کرد: بسیج بی شک یک مدل منحصر به فرد از تشکل های مردمی در جهان است که همه دنیا و کشورها آرزوی داشتن چنین تشکلی را دارند.

حیدرنیا اضافه کرد: بسیج ما با فرهنگ متعالی آمیخته در انقلاب و اسلام و دین ماست و هیچ کشوری نمی تواند جایگزینی مانند بسیج داشته باشد، چرا که امروز بسیج به الگویی برای تمام آزادی خواهان جهان تبدیل شده است.

وی گفت: امروز بسیج به برکت هدایت های داعیانه امامین انقلاب ما به یک نماد حضور ملی، مقاومت و آگاهی یک ملت تبدیل شده است.

فرمانده سپاه امام حسن مجتبی (ع) استان البرز خطاب به جهادگران حاضر در این رزمایش، اظهار کرد: بسیج باید خود را برای چله دوم انقلاب آماده کند، بسیجی که عبد صالح خدا بر روی زمین است و خود را فرمانبر نایب امام زمان (عج) و ولی امر مسلمین می داند، باید خود را برای آزمون های بزرگتر و میدان های وسیع تر آماده کند.

وی بیان داشت: روندهای جاری در دنیا نشان می دهد ما در گام دوم انقلاب در فضای پیچیده تر، سخت تر و نزدیک تری با دشمن مواجه می شویم و محیط منازعه به شدت پیچیده تر و سخت تر و عمیق تر و تقابل به شدت گستره تر خواهد شد.

حیدرنیا خطاب به بسیجیان و جهادگران گفت: شما در سنگری قرار گرفته اید که در تقابل خط مقدم جبهه استکبار بیشترین اثرگذاری و تاثیر را دارید و یکی از میدان های بسیار بزرگ در جهادی که امروز همه ما در آن قرار داریم جهاد محرومیت زدایی، کمک به همنوع و خدمت رسانی و خدمت به مردمی است که بعضی از آنها به جز خدا کسی را ندارید و خدمت شما در این جایگاه نعمتی است که خداوند به همه شما و ما داده است.

وی تصریح کرد: امام موسی کاظم (ع) می فرمایند «برای خداوند متعال بر روی زمین بندگانی است که برای رفع نیاز وحاجات مردم می کوشند وبرای رفع حوائج مردم تلاش می کنند که اینان در روز قیامت درامان هستند».

وی تاکید کرد: بدانید خدمت برای مردم جدای از اینکه برای خدمت گیرنده مثمر ثمر باشد برای خدمت دهنده تاثیرگذار است. 

در نخستین روز از هفته بسیج همزمان با سراسر کشور، رزمایش بزرگ اقتدار جهادگران بسیجی با حضور بیش از یک هزار و ۳۵۰ جهادگر بسیجی در قالب ۹۰ گروه جهادی آغاز شد که در این رزمایش جهادگران در اقشار مختلف به مناطق محروم و کم برخوردار استان اعزام و خدمات رسانی می کنند.

این خدمات در تمام روزهای هفته بسیج ادامه خواهد داشت.

از ۲۹ آبان ماه جاری تا پنجم آذرماه به عنوان هفته بسیج نامگذاری شده است.

پیشنهاد ما به شما

چالش‌های جراحی لگن و ران

به محل اتصال استخوان‌های مجاور و متصل به یکدیگر مفصل می‌گویند. اگر این بخش فاقد …