بانوان فعالیت خود را به صورت جمعی و تشکیلاتی پیش ببرند

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام مهدی ولایی بر حق بعد از ظهر پنجشنبه در سومین گردهمایی مسؤولین مجموعه‌های تربیت محور استان البرز که در سالن همایش‌های شهیدان نژاد فلاح برگزار شد، گفت: زنان استان باید به صورت جمعی و تشکیلاتی فعالیت‌های خود را پیش ببرند.

وی افزود: اقدامات جمعی می‌تواند به گفتمان سازی و توسعه و رشد محیط پیرامون بانوان کمک شایانی داشته باشد.

این مقام مسؤول با تاکید بر نقش بانوان در امور مختلف ملی، فرهنگی، اجتماعی، سیاسی و… یادآور شد: در بسیاری از مواضع شاهد فعالیت بانوان به شکل مظلومانه هستیم اما اگر کار تشکیلاتی جلو برود حقوق افراد نیز پایمال نخواهد شد.

ولایی در برحق در بخش دیگری به دانش کافی برای ارائه اظهار نظر در امور مختلف و سکوت در برهه‌های حساس اجتماعی – سیاسی، اضافه کرد: متأسفانه در بسیاری از مواقع این امر رعایت نمی‌شود، البته تشخیص اینکه کجا باید صحبت کرد و کجا باید سکوت پیشه کنیم کار سختی است و نیاز به تجربه، مطالعه و کسب دانش کافی دارد.

وی با تاکید بر اینکه باید الگوی سوم زن مسلمان را معرفی کنیم، اظهار کرد: بانوان متدین ما زن شرقی را در بعضی مواقع قاب کرده و به عنوان الگوی خود قرار می‌دهند یعنی که فقط به شوهرداری، بچه داری و خانه داری می‌پردازند و بعضی از بانوان هم الگوی خود را زن غربی قرار می‌دهند که غرب به عنوان عروسک یا یک ابزار نگاه می‌کند که هیچکدام مورد تأیید اسلام نیست.

ولایی برحق ادامه داد: مقام زن در دیدگاه اسلامی یعنی کسی که کنشگر اجتماعی است به محیط پیرامون توجه و افراد را راهبری می‌کند اما از طرفی حواسش به حریم خانواده هست و ارزش بالایی برای آن قائل است و مأموریت اصلی خویش را انجام این وظایف به صورت توأمان می‌داند.