اخبار

باند کلاهبرداری اینترنتی فروش گوشی‌های تلفن همراه در البرز متلاشی شد

 به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرج، سرهنگ رسول جلیلیان در جمع خبرنگاران با اشاره به متلاشی شدن باند کلاهبرداری در مورد فروش تلفن همراه در نرم افزار اینستاگرام اظهار داشت:  در پی ارجاع چندین پرونده جرائم سایبری مبنی بر انجام کلاهبرداری از سوی گردانندگان یک صفحه اینستاگرامی به پلیس فتا البرز، بررسی موضوع در دستورکار کارشناسان این پلیس قرار گرفت.

وی افزود: بررسی‌های اولیه حاکی از آن بود که مالباختگان با شناسایی یک پیج فروش گوشی‌های موبایل آیفون به قیمت بسیار مناسب، مقداری از وجه آن را به حساب کلاهبرداران واریز کرده و این افراد با مسدود کردن ارتباط آن‌ها دیگر پاسخگوی آن ها نبودند.

رئیس پلیس فتا استان البرز با بیان اینکه  در ادامه ماموران با تحقیق بر روی حساب مقصد وجوه مالباختگان، متوجه شدند که همه حساب‌ها متعلق به افراد معتاد بوده که کلاهبرداران با مبلغی اندک آن ها را خریداری کرده اند، بیان کرد: با تحقیقات انجام شده مشخص شد  وجوه کلاهبرداری شده بلافاصله به خرید سکه، طلا و کنسول‌های بازی رایانه ای هزینه شده است.

سرهنگ جلیلیان با اشاره به اینکه در ادامه ماموران با انجام تحقیقات گسترده پلیسی و اطلاعاتی، 3 متهم را در این زمینه شناسایی کردند، ادامه داد با انجام هماهنگی‌های قضائی پلیس فتا  به مخفیگاه این متهمان در یکی از استان‌های همجوار اعزام و در یک عملیات غافلگیرانه هر 3 متهم این پرونده را دستگیر کردند.

وی با اشاره به اعتراف صریح متهمان به انجام کلاهبرداری اینترنتی از طریق صفحات اینستاگرامی ، گفت: تاکنون 100 نفر از مالباختگان این پرونده توسط ماموران شناسایی شده اند.

رئیس پلیس فتا البرز با بیان اینکه کارشناسان ارزش کلاهبرداری صورت گرفته از سوی این باند را بیش از 5 میلیارد ریال برآورد می کنند ، خاطرنشان کرد: شهروندان عزیز مدنظر داشته باشند که به هیچ وجه قبل از دریافت کالا از صفحات مجازی وجوهی به حساب گردانندگان واریز نکنند.

انتهای پیام/ش

نوشته های مشابه

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا