اخبار

بارش برف در البرز/ ترافیک سنگین در آزادراه کرج ـ تهران/ مدارس طالقان و آسارا تعطیل شد

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرج، با ورود سامانه جدید بارشی به استان البرز، از شب گذشته بارش برف در این استان و در مناطق مختلف از جمله کرج آغاز شده است. براساس پیش‌بینی هواشناسی این بارش‌ها تا 14 آذرماه ادامه خواهد داشت و به همین دلیل راهداران البرز و عوامل خدمات شهری در حالت آماده‌باش قرار گرفته‌اند.

بر‌اساس پیش‌بینی سازمان هواشناسی استان البرز، این سامانه بارشی در استان فعال است و پیامد این سامانه بارشی بارش برف، وزش باد شدید، و در پاره‌ای مناطق مه غلیظ و در مناطق کوهستانی کولاک برف خواهد بود. جاده‌ها و راه‌های مواصلاتی استان البرز نیز متأثر از این بارش‌ها لغزنده خواهد بود و رعایت قوانین از سوی رانندگان الزامی است.

مدارس طالقان تعطیل شد

مهدوی فرماندار طالقان گفت: بارش برف در شهرستان طالقان از ساعاتی قبل آغاز شده و با توجه به پیش‌بینی‌های هواشناسی مبنی بر تداوم این بارش‌ها، امروز یکشنبه کلیه مدارس شهرستان تعطیل و آموزش به صورت غیر حضوری است.

گفتنی است بارش برف در ارتفاعات بالای طالقان به بیش از بیست سانتی‌متر رسیده است.

برف مدارس آسارا را غیرحضوری کرد

خدری بخشدار آسارا نیز گفت: با توجه به بارش برف، برگزاری کلاس‌های کلیه مدارس بخش در مقاطع مختلف غیر حضوری اعلام شد.

ترافیک نیمه‌سنگین در آزادراه کرج ـ تهران

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای البرز گفت: ترافیک از کرج تا کیلومتر 25 آزادراه کرج ـ تهران، نیمه‌سنگین گزارش شده است.

علی زندی‌فر گفت: ترافیک در آزادراه کرج ـ تهران از کرج تا کیلومتر بیست و پنج این محور، نیمه‌سنگین؛ از این نقطه تا عوارضی قدیم تهران، نیمه‌سنگین و از این نقطه تا تهران نیز به همین صورت است.

زندی‌فر افزود: ترافیک در آزادراه کرج ـ قزوین از ترمینال شهید کلانتری تا گلشهر، سنگین و عکس آن هم به همین صورت است. همچنین ترافیک در مسیر رفت و برگشت بین آبیک و طالقان روان است.

انسداد جاده هشتگرد ـ طالقان

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای البرز گفت: محور جدید هشتگرد ـ طالقان به دلیل کولاک مسدود شد و تا اطلاع ثانوی مسدود است. راهداران در این جاده مشغول برف‌روبی هستند.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای البرز گفت: اکنون شاهد بارش خفیف برف در محور قدیم طالقان ـ آبیک و بارش شدید برف در محور جدید هشتگرد ـ طالقان هستیم.

انتهای پیام/؛

نوشته های مشابه

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا