ایجاد ۶ هزار و۵۰۰ فرصت شغلی در فردیس

رییس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان فردیس استان البرز گفت: امسال طبق برنامه ریزی ۶ هزارو۵۰۰ فرصت شغلی برای جویندگان کار در این شهرستان ایجاد می‌شود.

ایجاد ۶ هزار و۵۰۰ فرصت شغلی در فردیسبه گزارش خبرگزاری صدا و سیما، مرکز البرز، بهنام بهداروند، افزود: سال گذشته چهار هزار و ۵۰۰ نفر سهمیه اشتغال فردیس بود که محقق شده است.

رییس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان فردیس به آمارو ارقام رسیدگی به شکایات کارگر کارفرمایی، تعاونی‌ها و هم چنین برقراری بیمه بیکاری در سال ۱۴۰۰ اشاره کرد، گفت: تعداد پرونده‌های تشکیل شده برای دعاوی حوزه کارگری و کارفرمایی در سال ۱۴۰۰ نسبت به سال ۱۳۹۹، ۲۵ درصد رشد داشته و به یک هزار و ۶۰۵ مورد رسیده است.

او ادامه داد: با توجه به شیوع بیماری کرونا و تعطیلی و کاهش فعالیت‌های اداری و دورکاری، انتظار می‌رفت میزان فرایند رسیدگی به شکایات کاهنده شود لیکن با همت و تلاش وکوشش همکاران اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان فردیس از اطاله رسیدگی پروند‌های کارگری جلوگیری به عمل آمد.

بهداروند گفت: تعداد کل تعاونی‌ها در شهرستان ۱۵۲ مورد است که ۲۶ مورد از آن‌ها فعال هستند و تولیدی‌ها بیشترین سهم از تعاونی‌ها را دارا هستند و مابقی هم به دلیل عدم برگزاری مجمع، فعالیت اقتصادی و صورت‌های مالی فعال نیستند.

به گفته رییس اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی شهرستان فردیس: ۲۰ هزار واحد صنفی در این شهرستان وجود دارد که قابل توجه و رسیدگی به مشکلات کارگری صنوف در اولویت و اهمیت این اداره قرار دارد.

بهداورند افزود: تعداد فزاینده شناسایی اتباع بیگانه و جایگزینی اتباع ایرانی شهرستان فردیس که جریمه‌ی وصولی حدود ۲۴۵ تومان میلیون برای تخطی گران بکارگیری اتباع غیر مجاز و عدم استفاده از نیروی داخلی این شهرستان داشته است که بالاترین امار استان البرز را به خود اختصاص داده است.

او به ۲ هزار و ۱۱۱ مورد خدمت حوزه مقرری بگیران بیمه بیکاری اشاره کرد، گفت: با این تعداد افرادی که موقت بیکار می‌شوند از مخاطرات معیشتی حفاظت می‌شوند.

شهرستان ۷۰۰ هزار نفری فردیس در جنوب کرج مرکز استان البرز قرار دارد.