چهارشنبه , 27 تیر 1403

اورژانس کشور سالانه بیش از ۵ میلیون ماموریت امدادی انجام می‌دهد

وی بیان داشت: از حدود پنج میلیون خدمات امدادی اورژانس کشور حدود ۷۰۰ هزار مورد آن مربوط به حوادث ترافیکی است.

میعادفر به شرایط سخت روحی و روانی امداد رسانی به حادثه دیدگان اشاره کرد و گفت : خدمات عزیزان امدادگر اورژانس در بسیاری مواقع با نجات جان انسان ها همراه است هرچند که خود این عزیزان و خانواده هایشان تحت تاثیر عواقب استرس زا حوادث قرار دارند.

وی تاکید کرد:  : با توجه به اینکه اورژانس در خط مقدم سلامت ودرمان قرار دارد باید دولت و مجلس در بحث امکانات و اعتبارات کمک بیشتری به این مجموعه کنند ؛ در بحث حوادث ترافیکی سالانه  حدود ۱۸ هزار نفر که بیشتر آنان بین ۱۵ تا ۴۰ سال هستند جان خود را در کشور از دست می دهند ضمن آنکه میزان خسارات دراین بخش سالانه حدود ۱۴ میلیارد دلار برآورد شده است .

میعاد فر تاکید کرد:  یکی از چالش هایی که در کشور داریم فرسودگی آمبولانس ها است که اگر  در مسیر  ماموریت آمبولانس خراب شود  ممکن است به  فوت بیمار بینجامد.

وی  خاطر نشان کرد: استان البرز با توجه به شرایط جغرافیایی و ارتباطی یکی از مناطق پرحادثه کشور محسوب می شود و برهمین اساس  در موضوع اورژانس هوایی ، نیروی انسانی ، آمبولانس و تجهیزات  امدادی به صورت ویژه دیده شده است .

رییس سازمان اورژانس کشور با اشاره به اینکه سال گذشته امدادگران اورژانس البرز  بیش از ۲۰۰ هزار ماموریت انجام دادند، گفت :  این استان دارای  ۶۸ پایگاه  اورژانس  است.

در این آیین از خدمات هفت ساله دکتر مهرداد بابایی قدردانی و دکتر  احمد مهدوی به عنوان رییس مرکز مدیریت فوریت های پزشکی البرز معرفی شد.

پیشنهاد ما به شما

چالش‌های جراحی لگن و ران

به محل اتصال استخوان‌های مجاور و متصل به یکدیگر مفصل می‌گویند. اگر این بخش فاقد …