انتشار مشخصات ۲ هزار قلم کالای مسروقه البرز در سامانه نما

رییس پلیس آگاهی البرز گفت: مشخصات بیش از ۲ هزارو ۸۷ قلم کالای مسروقه کشف شده استان در سامانه نما منتشر شده که مالباختگان می‌توانند برای شناسایی آن‌ها به این سامانه اینترنتی مراجعه کنند.

انتشار مشخصات ۲ هزار قلم کالای مسروقه البرز در سامانه نمابه گزارش خبرگزاری صدا و سیما، مرکز البرز، سرهنگ «محمد نادر بیگی» افزود: این کالا‌ها در سامانه نما پلیس آگاهی برای اطلاع مالباختگان به نمایش گذاشته شده است.

«سامانه نما نرم افزاری برای ثبت مشخصات و شماره سریال کالای مسروقه است، که به وسیله آن مالباختگان می‌توانند به صورت مجازی کالا‌های کشف را رصد کنند.»

به گفته رییس پلیس آگاهی البرز: همچنین ۴۹۵ درخواست جدید مالباختگان به پلیس آگاهی استان البرز ارجاع شده و اموال ۹۴ مالباخته شناسایی شده است.

نادربیگی افزود: مالباختگان تا پیش از راه اندازی سامانه نما برای شناسایی اموال مسروقه خود به پلیس آگاهی مراجعه می‌کردند که فعالیت این سامانه علاوه بر عدم مراجعه به مقر پلیس، دسترسی سریع به اطلاعات اموال کشف شده را آسان کرده است.

او گفت: با توجه به شرایط کرونا مالباختگان برای شناسایی اموال خود از مراجعه حضوری خودداری کنند و فقط به سامانه نما مراجعه کنند.

نادربیگی افزود: در این سامانه قسمتی از شماره سریال اموال کشف شده در سایت نما با عکس کالای کشف شده بارگذاری شده که که مالباختگان می‌توانند برای برای ورود به سامانه نما با وارد کردن کد ملی و پس از انتخاب استان مورد نظر سریال کالای سرقت شده را وارد تا اصالت کالا مشخص شود.

رییس پلیس آگاهی البرز گفت: مالباختگان شماره سریال اموال به سرقت رفته خود را به این سامانه اعلام تا محض کشف آنها، اطلاع رسانی سریع صورت گیرد.