چهارشنبه , 3 مرداد 1403

امام جمعه کرج: سپاه ضربه‌گیر تحریم‌های ظالمانه آمریکا علیه ملت ایران است/ اقدامات این نهاد انقلابی، دشمنان را عصبانی کرد

 به گزارش خبرگزاری تسنیم از  کرج، آیت‌الله سیدمحمدمهدی حسینی‌‌همدانی در خطبه نماز جمعه این هفته کرج با تسلیت ایام شهادت امیر المومنین علی (ع) اظهار داشت: سیره  و روش مدیریتی امیرالمومنین علی(ع) امروز باید سرمشق مسئولان کشور باشد و در صورت رعایت سیره علی(ع)، کشور گلستان می‌شود.

وی با اشاره به بخشنده بودن خداوند متعال نسبت به بندگان ، افزود: شب قدر فرصتی برای سنجش اعمال و دستگیری خداوند از بندگان است. 

نماینده ولی‌فقیه در استان البرز با اشاره به تبریک سالگرد تشکیل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به فرمان حضرت امام خمینی(ره) ، بیان کرد: نقش محوری سپاه و ماموریت ذاتی این نهاد در پاسداری از انقلاب و دستاوردهای آن بر هیچ کس پوشیده نیست.

امام جمعه کرج با بیان اینکه انجام وظیفه متعهدانه در پاسداری از انقلاب  و تاثیر گذاری در پیشرفت ایران و انقلاب بخشی از این اقدامات مهم است ، گفت: این اقدامات به اندازه ای مهم وتاثیر گذار بود که امام راحل در مورد آن فرمودند که اگر سپاه نبود کشور نبود.

رئیس شورای فرهنگ عمومی استان البرز با اشاره به فرمایشات رهبری معظم انقلاب در مورد سپاه که فرمودند که سپاه سنگر مستحکم انقلاب است، تصریح کرد: یکی از عوامل مهم ضربه‌گیر تحریم‌های آمریکا علیه  ملت ایران سپاه بوده است.

حسینی‌‌همدانی با اشاره به اینکه قرارگاه‌های مختلفی برای سازندگی  و محرومیت زدایی توسط سپاه در کشور راه اندازی شد، گفت: در حوزه هوا و فضا ساخت و راه اندازی موشک‌های با برد مختلف از اقدامات سپاه برای دفاع و بازدارندگی در کشور است.

وی با بیان اینکه دشمنان به خاطر اقدامات سپاه از این نهاد انقلابی عصبانی هستند، ادامه داد: دشمنان برای ضربه زدن به سپاه تمام توان خود را به کار گرفته و سعی می کنند که این مجموعه انقلابی را تخریب کنند.

امام جمعه کرج با بیان اینکه در گام اول انقلاب نقش سپاه در  ایجاد امنیت و بازدارندگی و کادر سازی و دیگر اقدامات بی شمار کاملا  قابل تقدیر  بوده است، افزود: در گام دوم هم انتظار این است که در این مسیر بیش از گذشته فعال باشد و در مورد مبارزه با فساد ، ورود جدی در جهاد تبیین، نوع آوری علمی و توسعه مرزهای دانش، حمایت هوشمندانه از نیروهای انقلاب   مبارزه با عوامل مخل استقلال و آزادی و تقویت خدمت رسانی به مردم انتظارات بیشتر از سپاه است.

نماینده ولی‌فقیه در استان البرز با اشاره به اینکه بعد اعتقادی و معنوی هرگز نباید در سپاه کمرنگ شود، ادامه داد: نقش زیر بنایی و اعتقادی اعضای سپاه و تقویت این بخش باید مورد اهتمام فرماندهان این نیروی انقلابی باشد.

امام جمعه کرج  با اشاره به سالروز حادثه طبس، عنوان کرد: این حادثه درس عبرتی ماندگار برای همه نسل‌ها است  و پیروزی انقلاب اسلامی شکست تاریخی برای آمریکا بود.

نماینده ولی فقیه در استان البرز با  اشاره به  آمریکا برای جبران شکست‌ها به عوامل داخلی خود دلخوش کرده بود، متذکر شد: دولت موقت یکی از دلخوشی‌های آمریکا بود، دولت موقت نه انقلابی بود و نه اعتقادی به تداوم انقلاب داشت.

وی افزود: تصرف لانه جاسوسی توسط دانشجویان پیرو خط امام سبب بهت و حیرت آمریکا و دنیا شد و آمریکا برای جبران به هر کاری دست زد که یکی از این اقدامات قطع رابطه با ایران بود.

 وی گفت: یکی دیگر از اقدامات بر علیه ایران  عملیات پنجه عقاب با تجهیزات فوق مدرن و نیروهای زبده بود که با شکست مواجه شد.

امام جمعه کرج با اشاره به اینکه دست غیبی خدا در صحرای طبس سبب شکست تمام توطئه‌های آمریکا شد، تصریح کرد: آمریکا بیش از 40 سال است که با اقدامات خود به دنبال منحرف کردن ملت ایران از مسیر اصلی است اما در این زمینه موفق نبوده است.

وی با اشاره به اینکه ایران اسلامی علیرغم دشمنی‌ها با تمام توان به مسیر خود ادامه می‌دهد، گفت: بدبختی و استیصال آمریکا را همه درک کرده اند و امروز شعار آزادگان جهان شعار “مرگ بر آمریکا” است.

حمایت از کارگران از سیاست‌های دولت سیزدهم است

عبداله دارایی، سرپرست اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان البرز در  سخنرانی پیش از خطبه‌های نمازجمعه این هفته کرج با تبریک هفته کار و کارگر اظهار داشت: تقارن هفته کار و کارگر با ماه پر خیر و برکت رمضان و میهمانی خدا، فرصت خوبی  برای پاسداشت تلاش‌ها و زحمات کارگران و عزیزانی که در راه ساختن ایرانی آباد و آزاد  تلاش می کنند.

وی افزود: استقلال و آزادگی یک کشور به اتکای ملت خود و آزادگی و توان و تلاش آن ملت وابسته است.

 سرپرست اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان البرز با بیان اینکه کارگران نقش مهمی در اتکای کشور به توان و ظرفیت داخلی دارند، بیان کرد: اهمیت توجه به امر تولید، اشتغال، کارآفرینی ، خودباوری، تعاون، کار  و کارگری مکررا در کلام حضرت امام (ره) و رهبری معزز و فرزانه انقلاب اسلامی بیان شده است.

دارایی با اشاره به اینکه نامگذاری سال‌های اخیر از سوی رهبری معظم انقلاب با مضمون اقتصادی و  حمایت از تولید  نقشه راهی برای توسعه و خودباوری در کشور و استفاده از ظرفیت‌های داخلی است ، عنوان کرد: فضای اشتغال کشور بویژه استان البرز به دلیل قرار گرفتن شهرک‌های صنعتی فعال در پیرامون استان و صدها واحد تولیدی، ظرفیت هایی را ایجاد می کند که با تامین مسکن کارگران عزیز و امکانات لجستیکی، ترابری و حمل و نقل عمومی می‌تواند پاسخگوی  کارجویان مورد نیاز استان البرز باشد.

وی با اشاره به اینکه  تعاونی‌ها و کارگاه‌های کوچک اشتغال  هم ظرفیت دیگری است که  حمایت از  آنها رفاه اجتماعی را به دنبال دارد ، گفت: سیاست دولت مردمی آیت‌الله رئیسی  حمایت از زحمتکشان عرصه کار و تولید، رفع مشکلات معیشتی کارگران، ایجاد رفاه ، تحقق مطالبات به حق جامعه کار و تولید و رفع فقر مطلق و بهبود فضای کسب و کار در کشور  است.

  دارایی با اشاره به اینکه کارگران، کارآفرینان و کارفرمایان در حوزه اقتصادی می‌توانند نقش آفرینی ویژه‌ای در راستای رسیدن به اهداف بیانیه گام دوم انقلاب صادر شده از سوی مقام معظم رهبری داشته باشند، تصریح کرد: امروزه کارگران کشور افرادی تحصیل کرده، آگاه، توانمند و دارای درجات و رتبه‌های علمی و فناورانه ای هستند که گواه آن ایجاد نوآوری‌ها و خلاقیت‌های جدید در عرصه تولید است.

 سرپرست اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان البرز با بیان اینکه جشنواره امتنان  از نخبگان کار و تولید ملی و استانی در هفته کارگر در استان البرز  برگزار می‌شود، ادامه داد: تحقق شعار   امیدبخش “ما می توانیم” از طریق تلاش‌ها و کوشش شبانه روزی کارگران و کارفرمایان و کارآفرینان صورت می گیرد.

دارایی با اشاره به اینکه به مناسبت هفته کارگر  آیین تجدید میثاق با آرمان‌های امام و رهبری ، غبار روبی مزار شهدا و شهدای کارگری ، دیدار با خانواده معظم شهدای کارگری در استان البرز برگزار می‌شود، تصریح کرد: تقدیر از کارگران نمونه در محیط های کارگری از دیگر برنامه‌های مد نظر در این هفته است.

انتهای پیام/س

پیشنهاد ما به شما

چالش‌های جراحی لگن و ران

به محل اتصال استخوان‌های مجاور و متصل به یکدیگر مفصل می‌گویند. اگر این بخش فاقد …