امام جمعه کرج: ایران هر چه زودتر در مورد عدم اجرای تعهدات اروپا در برجام تصمیم‌گیری کند

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرج، آیت‌الله سیدمحمد مهدی حسینی‌همدانی در خطبه  اول نماز جمعه این هفته کرج اظهار داشت: اهل انفاق خیرات خود را در زمان حیات انجام می‌دهند.

وی افزود: خیرات و انفاق انسان و صدقه چراغی است که انسان برای آخرت خود پیش می‌فرستد و کسی که زنده است بهتر است این کار را خود انجام دهد نه اینکه بعد از مرگش به وراث بسپرد.

امام جمعه کرج با بیان اینکه هر چیزی که انسان انفاق می‌کند خدا جایگزین چند برابری برای آن می‌دهد، بیان کرد:  اگر کسی اهل انفاق باشد زمان و مکان هم ندارد و می‌تواند در هر زمان و مکانی خدمت کند،حب به دنیا را رها کنید و خدا انسان را دعوت به اتفاق می‌کند و اگر این دعوت اجابت شود در واقع فرمان خداوند اجابت شده است.

امام جمعه کرج در خطبه دوم نماز با تبریک ولادت حضرت زینب کبری(س) اظهار داشت: این حضرت زندگی را از رسول خدا(ص) و مادر بزرگوارش و در مکتب حضرت علی(ع) یاد گرفت.

وی افزود: ایشان دارای فضایل بی‌شمار اخلاقی بود و در راه خدا دارای جود و زهد و سخاوت و شجاعت بود و در کنار همه این فضائل دشمن‌شناسی قوی بود و صبر در مقابل حضرت زینب(س) معانی خود را از دست داده بود .

امام جمعه کرج با بیان اینکه وی مرجعیت و نیابت دینی داشت که مردم به وی مراجعه می‌کردند،گفت: هدف قیام و قصه کربلا با تلاش حضرت زینب در تاریخ ماندگار شد.

نماینده ولی‌فقیه در استان البرز با تبریک روز پرستار عنوان کرد: زینب کبری(س) پرستار دین و ارزش‌های معنوی بود.

وی با بیان اینکه مشکلات کاری این عزیزان زیاد است که باید به آن رسیدگی شود،گفت: پرستاران در معرض آسیب‌های زیادی هستند و جسم و روح آنها زود فرسوده می‌شود و در معرض آسیب‌های عاطفی قرار می‌گیرند که باید به این قشر زحمتکش توجه بیشتری شود.

 حسینی همدانی با اشاره به سخنان رهبری در دیدار با مردم قم اظهار داشت: تقابل حق و باطل تذکراتی است که باید به آن پرداخته شود و این تقابل از گذشته وجود داشته و تاکنون هم ادامه دارد.

وی با اشاره به  سالروز شهادت نواب صفوی و یارانش عنوان کرد: این گروه تلاش‌های زیادی برای ریشه کنی استعمار و استکبار جهانی داشتند و در آخر توسط رژیم منحوس پهلوی به شهادت رسیدند و این اقدامات مقدمات روشنگری و به ثمر رسیدن انقلاب و جبهه انقلاب بود.

امام جمعه کرج با بیان اینکه رهبری هوشمندانه امام و همراهی و همکاری مردم سبب شد که 26 دی شاه با هم طمطراق و جبروت خود ساخته از ایران فرار کند، تصریح کرد: این روز در خاطرات ماندنی شد و مردم هرگز این روز را فراموش نمی‌کنند و این فرار پیروزی را برای مردم نزدیک کرد و  برای همیشه حکومت پادشاهی و طاغوتی به زباله‌دان تبدیل شد.

رئیس شورای فرهنگ عمومی استان البرز با بیان اینکه  اختلاف و دشمنی دشمنان و کشورهایی که منافع خود را از دست داده بودند همچنان پایان نیافت،گفت: در ایام دهه فجر سه ماهواره به فضا پرتاب می‌شود و این خبر سبب ترس آمریکایی‌ها شده و گفتند که این کار نقض قطعنامه 2231 سازمان ملل است و چهل سال است که با ایران‌هراسی، تهدید و تحریم تلاش می‌کنند ایران زمینگیر شود و توسط عوامل نفوذی القا می‌کنند که برای چه می‌خواهند ماهواره به فضا پرتاب کنند اما ایران نشان داد بدون حمایت دیگران هم می‌تواند استقلال و پیشرفت داشته باشد و عضو باشگاه فضایی و هسته‌ای دنیا شود.

وی با اشاره به اینکه ایران به سرعت در حال پیشرفت است و هر چه این پیشرفت‌ها گسترش می‌یابد سرخوردگی آمریکا بیشتر می‌شود،تصریح کرد: این اقدامات نشان داد که ایران توانایی‌های زیادی دارد که می‌تواند در دنیا بدرخشد.

نماینده ولی فقیه در استان البرز با بیان اینکه هر پیشرفتی که ایران می‌کند برای دوستان و دشمنان انقلاب پیام دارد،گفت: دوستان انقلاب از این پیشرفت‌ها خوشحال و دشمن مایوس و ذلیل می‌شود.

وی با اشاره به بودجه سال آینده کشور اظهار داشت: برخی از قسمت‌های  بودجه شفافیت لازم را ندارد و گاهی برخی از جریانات ذهن مردم را نسبت به برخی امور مسموم می‌کنند و سه چهارم بودجه مربوط به شرکت‌های بزرگ دولتی است و برای تامین حقوق مردم لازم است با دقت بودجه مربوط به شرکت‌های دولتی بررسی شود و نه اینکه اذهان را مشغول یک سری امور متفرقه کنند؛ باید توضیح داده شود که این بودجه به چه نحو هزینه می‌شود.

امام جمعه کرج با بیان اینکه بودجه فرهنگی هم از موارد مهمی است که باید به آن توجه شود، عنوان کرد: در سراسر دنیا علیه ایران شبکه‌های زیادی در حال فعالیت است و در ایران تقریبا 35 نهاد فرهنگی کوچک و بزرگ وجود دارد که کارهای دینی و مذهبی می‌کنند که اعم از سازمانها، حوزه‌های علمیه و غیره است. بودجه امسال این 35 نهاد با توجه به جمعیت 80 میلیونی کشور به نسبت سال قبل 14 درصد کاهش یافته و اگر این بودجه فرهنگی که در نظر گرفته شده به این نهادها داده شود به هر نفر در مورد کار فرهنگی و در همه زمینه‌های دینی، مذهبی و اسلامی در روز کمتر از صد تومان می‌رسد و در مقابل آن دشمن میلیارد دلاری هزینه می‌کند.

وی گفت: نمایندگان مجلس بدون هیاهو و تهمت‌ها و جوسازی‌هایی که علیه حوزه علمیه و دیگر دستگاه‌های دینی می‌شود این موضوع را اصلاح کنند.

امام جمعه کرج با بیان اینکه ایران در صنعت هسته‌ای با تلاش دانشمندان جوان خود به اهداف خوبی دست یافت که قابل توجه است،گفت: آمریکا و اسرائیل، ایران هسته‌ای را نمی‌توانند ببینند و با آن مقابله می‌کنند.ایران باید هر چه زودتر در مورد عدم اجرای تعهدات اروپا در برجام تصمیم‌گیری کرده و فعالیت‌های هسته‌ای خود را از سر بگیرد.

نماینده ولی‌فقیه در استان البرز با بیان اینکه در مسئله هسته‌ای، اسراییل به ما خیلی ضربه زد چون نتوانست جلوی عزم جدی ایران را در مورد هسته‌ای بگیرند دانشمندان ما را ترور کردند، تصریح کرد: خدا حافظ نظام بوده و تا به حال هم خدا بوده و آن چیزی که ما را به مقصد می‌رساند مدیریت و راهبری ولی‌فقیه است و در بحث موشک و مواضع کلان نظامی هم همین طور است.

امام جمعه کرج با بیان اینکه عده ای اینگونه مطرح می‌کردند که دنیای کنونی دنیای گفتمان است نه موشک،گفت: برخی در این مورد آدرس غلط ندهند، مسیر حرکت دوستان انقلاب به سمت فعال‌سازی نیروهای انقلابی باید باشد و فضای مجازی باید فضای محکم برای پاسخ به شبهات باشد.

وی با بیان اینکه در اواخر سال برخی از واحد‌های صنعتی برای اینکه پایان خدمت پایان سال را به کارگران ندهند کارگران را تعدیل می‌کنند،گفت: این کار از نظر اخلاقی و روانی بد است و کارخانه‌داران و فعالان اقتصادی در این مورد رعایت کنند که این کار را با توجه به پایان سال انجام ندهند.

وی با بیان اینکه شنیده شد در استان برخی افراد بازنشسته به دلایل مختلف در سرکار خود حضور دارند،گفت: یک عده اصرار دارند که این افراد سر کار باشند و علی‌رغم قانونی نبودن به‌کارگیری بازنشستگان این کار چه دلیلی دارد.

نماینده ولی فقیه در استان البرز با بیان اینکه استان البرز جوان‌های شایسته‌ای دارد که می‌توان از ظرفیت آنها در حوزه‌های مختلف استفاده کرد،گفت: مسئولان ارشد استان فعلا یک کارت زرد در این زمینه دریافت کردند و به‌هوش باشند که کارت زرد دیگری نگیرند.

انتهای پیام/ن