افتخار آفرینی دانش آموزان البرز در جشنواره خوارزمی

مدیرکل آموزش و پرورش البرز گفت دانش آموزان مدارس استعدادهای درخشان این استان در بیست و سومین جشنواره جوان خوارزمی حائز ۲ رتبه برتر کشوری شدند.

افتخار آفرینی دانش آموزان البرز در جشنواره خوارزمیبه گارش خبرگزاری صدا و سیما، مرکز البرز؛ سالار قاسمی گفت: دانش آموزان آتنا طیب و ترانه ایزدیار از دبیرستان سلاله آموزش و پرورش ناحیه یک کرج با ارائه طرح ساخت رآکتور سلولز باکتریایی با استفاده از قارچ کمبوجا توانستند رتبه ۲ کشوری را در جشنواره جوان خوارزمی به خود اختصاص دهند.

وی ادامه داد: غزل نورائی آشتیانی از دانش آموزان فرزانگان آموزش و پرورش ناحیه یک کرج در گروه هنر با ارائه طرح دستگاه دستیار پیانو موفق به کسب رتبه سوم کشوری در این جشنواره شد.

وی بیان داشت: نوآوری، کاربرد و حل‌ مساله، ارزش و مستندسازی علمی و پژوهشی، و به‌ کارگیری روش‌های کیفی و کمی در داوری، از شاخص های اصلی بیست و سومین جشنواره جوان خوارزمی است.

قاسمی با اشاره به اینکه جشنواره دانش آموزی خوارزمی در سطح همه مدارس متوسطه اول در ۶ محور برگزارشد،جشنواره دانش آموزی خوارزمی با هدف سوق دادن سیستم آموزشی به سمت برنامه های آموزشی مهارتی و تیمی رشته های مختلف اجرایی شد.

وی افزود: در این جشنواره طرح‌هایی با رویکرد رفع نیازها و مسائل زیست بوم منطقه جغرافیایی ارائه شد.

قاسمی اضافه کرد: دانش آموزی که مسیر زندگی خود را پیدا کند و برای رسیدن به اهدافش تلاش کند درآینده نتیجه زحمات خود و والدینش را می بیند.

مدیرکل آموزش و پرورش البرزیادآورشد: دانش آموزان با خودباوری می تواند در زندگی به اهدافشان برسند و در عرصه های مختلف برای کشور افتخارآفرینی کنند و نامشان همانند مریم میرزاخانی درجهان بدرخشد.

اخبار جدید کرج
توصیه‌های بهداشتی برای پیگیری از ابتلا به وبا

وی تاکید کرد: کمک به شکوفایی استعدادهای دانش آموزان برای رشد کردن و حضور در مسابقات، جشنواره ها و المپیادهای ملی و بین المللی ضروری است.

استان البرز حدود ۵۱۲ هزار دانش آموز دارد.