اعضای شورای مدیریت بحران استان البرز در حالت آماده‌باش قرار گرفتند

مهدی مهرور در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در کرج اظهار داشت: با توجه به اخطاریه اداره کل هواشناسی مبنی بر اینکه از عصر امروز دوشنبه تا فردا بعد از ظهر به سبب ورود سامانه بارشی و سرد به منطقه البرز مرکزی، که پیامد آن بعضی ساعات بارش باران و گاهی وزش باد شدید لحظه‌ای به ویژه در ارتفاعات و جاده‌های کوهستانی، بارش برف و مه آلودگی و کاهش دید افقی پیش‌بینی می‌شود، از فرمانداران، شهرداران و اعضای شورای مدیریت بحران استان انتظار می‌رود تدابیر پیشگیرانه را اتخاذ کنند.

وی افزود: این سامانه سبب بارش باران و برف، ریزش سنگ در دامنه‌های پرشیب کوهستانی و جاده‌های منتهی به آن (جاده‌های چالوس و طالقان) می‌شود.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری البرز افزود: باید آمادگی اعضاء شورای هماهنگی شهرستانها به منظور مقابله با جاری شدن سیل، رعد و برق، وزش باد شدید، ریزش کوه یا هرگونه حادثه احتمالی حفظ شود.

وی اضافه کرد: انجام اقدامات بازدارنده و بلادرنگ از جمله صدور پیش آگاهی از طریق رسانه‌ها و مسئولین محلی برای ساکنین مناطق تحت تاثیر خصوصا کشاورزان، دامداران، عشایر و حاشیه نشینان رودخانه‌ها از جمله الزامات است.

وی بر عدم اسکان و توقف در بستر و حریم رودخانه‌ها، مکانهای مرتفع و تپه‌ها، زیر درختان، سیم برق هوایی، لوله‌ها، فنس های فلزی و پهنه‌های آبی و همچنین خودداری از چرای دام در مراتع و دامنه کوه‌ها تاکید کرد.

مهرور افزود: لایروبی قنوات، رودخانه‌ها، کانالها، انهار و زیر پلها و همچنین رفع آبگرفتگی معابر درون شهری و جاده‌های برون شهری مورد تاکید است.

انتهای پیام/ ز

پیشنهاد ما به شما

چالش‌های جراحی لگن و ران

به محل اتصال استخوان‌های مجاور و متصل به یکدیگر مفصل می‌گویند. اگر این بخش فاقد …