اخبار

استان البرز کارگزار طرح سرباز فناور کشوری شد

علیرضا باباخان روز پنجشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه این صندوق در قالب کارگزار ارزیابی، مالی و اعتباری طرح ملی سرباز فناور ایفای نقش می کند، افزود: درپنج ماه اخیر پرونده ۴۰۰ نفر از افراد فعال در شرکت های دانش‌بنیان سراسر کشورتایید شده که چهار نفر از این افراد از استان البرز هستند.

وی اظهار داشت: این افراد بعد از موفقیت در ارزیابی فنی و امتیاز بندی، خدمت مقدس سربازی خود را در شرکت های دانش بنیان خواهند گذراند.

وی در مورد شیوه نظارت و ارزیابی افراد اعزامی، گفت: طی مدت زمان حضور افراد در شرکت های دانش بنیان، نظارت های فنی و انضباطی معاونت علمی و ستاد کل نیروی های مسلح از این افراد به صورت دوره ای صورت می گیرد.

باباخان ادامه داد: بررسی گزارش‌های عملکرد فنی و نظارتی سربازفناوران را داوران خبره و ارزیابان شرکت های دانش بنیان و کارگزار نظارت و ارزیابی این طرح بر عهده دارند و آن‌ها را به صورت دوره ای معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری اعلام می‌کنند.

مدیر عامل صندوق پژوهش و فناوری استان البرز درباره‌ فرآیند اعزام افراد نیز تشریح کرد: این فرآیند چهار ماه پیش از اعزام آغاز می شود و افراد پس از اعلام درخواستمورد بررسی و گزینش قرار می گیرند.

وی در ادامه گفت: پروپوزال و طرح‌های ارسال شده‌ سرباز فناوران بر اساس ضوابط طبقه‌بندی و داوری شده و در آخر انتخاب و تایید نهایی صورت می گیرد.

باباخان با تاکید بر اینکه این طرح طبق تفاهم نامه همکاری بین معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و ستاد کل نیروهای مسلح در حال انجام است، خاطر نشان کرد: پیرو دستورالعمل استفاده از خدمت کارکنان وظیفه در شرکت های دانش بنیان، افراد می‌توانند از تسهیلات کارکنان وظیفه مامور(امریه سربازی) در شرکت‌های دانش بنیان استفاده کنند.

وی ادامه داد: مشمولان این طرح پس از معرفی شرکت ها و موسسات دانش بنیان به ستادکل نیروهای مسلح، دوره خدمت سربازی خود را به صورت امریه در شرکت دانش بنیان به عنوان نیروی تمام‌وقت طی خواهند کرد و پس از دفاع از طرح خود، کارت پایان خدمت دریافت می‌کنند.

مدیر عامل صندوق پژوهش و فناوری استان البرز در پایان با اشاره به اینکه مشمولان خدمت سربازی در این طرح باید در راستای تحقیق و توسعه محصولات دانش بنیان فعالیت کنند، بیان داشت: این افراد پس از گذراندن دوره‌ی ۶ هفته‌ای آموزش رزم مقدماتی در پادگان های منتخب نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی به معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری معرفی می‌شوند و معاونت علمی این افراد را به منظور گذراندن دوره خدمت سربازی به شرکت های دانش بنیان معرفی می کند.

صندوق پژوهش و فناوری استان البرز از سال گذشته با ۲۷ سهامدار حقوقی تاسیس شد که یک درصد سهام دولتی و ۹۹ درصد غیر دولتی می باشد.

نوشته های مشابه

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا