استاندار البرز: وزارت امور خارجه برای به توسعه صادرات کمک کند

به گزارش خبرگزاری تسنیم از  کرج،  مجتبی عبداللهی عصر امروز در دیدار با مهدی صفری معاون دیپلماسی اقتصادی وزارت امورخارجه با اشاره به ظرفیت‌های اقتصادی البرز، اظهار داشت : اکنون در کل کشور با اتحاد و انسجامی که حاکم است فرصت‌های بسیاری برای رشد و توسعه همه جانبه بروز و ظهور پیدا کرده است.

وی افزود: در چنین شرایطی بر این باور هستم که می‌توان با ایجاد زمینه‌های رشد اقتصادی در کشور، بسیاری از مشکلات و موانع بخصوص در حوزه معیشت، اجتماعی را حل و فصل کرد.

عبداللهی با بیان اینکه  برای مقابله با تهدیدها باید به فرصت ها بپردازیم و با شکوفایی ظرفیت های بالقوه می توان فرصت بروز دغدغه ها و نگرانی ها را گرفت، بیان کرد:  توسعه صادرات و افزایش تولید در البرز یک فرصت است که زمینه های آن فراهم است و باید مورد بهره برداری قرار گیرد.

استاندار البرز  گفت: این استان می‌تواند برای معرفی محصولات خود در جشنواره‌ها و نمایشگاه‌های خارجی، حضور یابد و جای خود را در بازارهای خارجی پیدا کند.

وی افزود: امید است با توجه به نظر تعاملی وزارت امور خارجه کشور و اراده و اهتمامی که برای توسعه روابط شکل گرفته، محصولات ایرانی بویژه برندهای مستقر در البرز جای خود را در بازارهای جهانی و به خصوص کشورهای همسایه بیابند.

مهدی صفری معاون دیپلماسی اقتصادی وزارت امورخارجه نیز با تایید نظرات استاندار البرز بر لزوم تقویت روابط جهت توسعه صادرات کشور بخصوص البرز با استقرار بیش از 3 هزار و 300 واحد تولیدی و صنعتی که اکنون بعنوان قطب تولیدات غذایی، دارویی و قطعات خودرو مطرح است، تاکید کرد.

اخبار جدید کرج
توصیه‌های بهداشتی برای پیگیری از ابتلا به وبا

 عبداللهی همچنین در دیدار با حسن کاظمی قمی نماینده ویژه جمهوری اسلامی ایران در امور افغانستان با اشاره به ظرفیت‌های کم نظیر البرز در تولید و صادرات به ضرورت توسعه تجارت استان با توجه به توانمندی های موجود تاکید کرد.

وی افزود: البرز بیش از 3 هزار و 300 واحد تولیدی و صنعتی دارد که از این تعداد بیش از 150 واحد، برند ملی هستند و تولیدات این استان در زمینه های مختلف بویژه غذایی، قطعات خودرو، دارویی، باغی، کشاورزی و صیفی کاری، دارای کیفیت بالایی هستند که به طور قطع در صادرات موفق  می‌شوند.

عبداللهی با اشاره به باید نسبت به معرفی این محصولات و ایجاد بسترهای ارتباطی با سایر کشورها بویژه کشورهای همسایه تلاش بیشتری داشته باشیم، تصریح کرد: البته ضرورت دارد که صادرکنندگان نیز درصدد ارائه بهترین کیفیت کالا و ثبات و تداوم این امر، افزایش جذابیت های بصری و نگهداری بخصوص بسته بندی، اقدام کنند.

استاندار البرز گفت: همچنین درصدد هستیم که با توسعه خدمات کارگو فرودگاه پیام در البرز بستر لازم را برای تسریع در ارسال کالاها فراهم کنیم.

وی از نماینده ویژه جمهوری اسلامی ایران در امور افغانستان خواست که در راستای کیفیت بخشی به این روابط در افغانستان و بسترسازی برای توسعه صادرات محصولات ایرانی به این کشور همراهی لازم را داشته باشد.

قمی نیز در این دیدار با اشاره به ارتباطات دیرینه خود با عبداللهی استاندار البرز گفت که همراهی لازم را برای تحقق اهداف توسعه ای البرز بویژه در حوزه صادرات خواهد داشت.

انتهای پیام/ش