سه شنبه , 26 تیر 1403

استاندار البرز: فرمانداری‌ها و جهاد کشاورزی با ساخت و ساز غیرمجاز مقابله کنند

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرج، مجتبی عبداللهی در جلسه شورای راهبردی توسعه گلخانه‌های استان البرز که صبح امروز در سالن شهدای دولت استانداری برگزار شد، با اشاره به ضرورت تغییر رویکرد کشاورزی سنتی اظهار داشت: باید تا جای ممکن موانع توسعه گلخانه‌ها در استان برطرف شود.

وی ادامه داد: این نوع کشت بهره‌وری بالا، افزایش تولید، صرفه‌جویی در مصرف آب و ایجاد اشتغال و درآمدزایی گسترده را همراه دارد.

عبداللهی گفت: جهاد کشاورزی استان باید با استفاده از ظرفیت فرمانداری‌ها نظارت جدی بر روند ساخت و سازهای غیرمجاز داشته باشند.

وی افزود: اینکه اراضی زراعی و کشاورزی تغییر کاربری داده می‌شوند و به باغ ویلا تبدیل می‌شوند پذیرفتنی نیست.

استاندار البرز گفت: افرادی که به دنبال ایجاد گلخانه هستند باید با سرعت مجوز دریافت کنند و فعالیت خود را آغاز کنند.

وی افزود: نوع کشتی که در استان صورت می‌گیرد باید با مطالعات دقیق و در در چارچوب ضوابط و مقررات باشد تا علاوه بر صرفه اقتصادی، افزایش تولید با توجه به شرایط اقلیمی را داشته باشیم.

عبداللهی گفت: باید از تکنولوژی های نوین بهره‌برداری شود تا ارزش افزوده بیشتری نصیب کشاورزان شود.

وی افزود: جهاد کشاورزی باید به فعالان این بخش مشاوره های تخصصی و کارشناسی بدهد و گلخانه‌داران را رها نکند همچنین کشاورزان سنتی را توجیه کند.

استاندار البرز اضافه کرد: ضرورت دارد که در استان البرز مرکز پایش داشته باشیم و کیفیت محصولات را مورد بررسی قرار دهیم.

وی گفت: باید نمایشگاه محصولات ارگانیک در استان و شهرستان‌های البرز راه‌اندازی شود و محصولات شاخص استان شناسایی و تولید آنها مورد حمایت قرار گیرد.

عبداللهی افزود: ضرورت دارد که درصدد توسعه صادرات محصولات باغی و کشاورزی باشیم و باید موانع این امر را برطرف کنیم.

استان البرز به مقصد گردشگری تبدیل شود

مجتبی عبداللهی در جلسه بررسی روند پروژه‌های عمرانی شهرداری کرج که در سالن شهدای دولت استانداری برگزار شد، با بیان اینکه باید البرز را به سمت بهره‌برداری از ظرفیت‌های طبیعی پیش ببریم، افزود: استان چهار فصل البرز دارای ظرفیت‌های طبیعی فراوانی است که ظرفیتی بالقوه در حوزه گردشگری استان محسوب می‌شود.

وی ادامه داد: بر این باور هستم که باید از فرصت استفاده کرد و استان البرز را از معبر به مقصد گردشگران تبدیل کرد.

عبداللهی گفت: شهرداری کرج علاوه بر اینکه می تواند از ایجاد اماکن گردشگری، درآمدزایی داشته باشد بستر بسیار خوبی نیز برای ایجاد اشتغال و رونق اقتصادی استان فراهم کند.

وی افزود: باید تمامی امکانات رفاهی و تفریحی را برای استقبال از گردشگران فراهم کنیم و در این مسیر باید سرمایه گذاران و در مجموع بخش خصوصی را نیز وارد عمل کنیم.

استاندار البرز گفت: در دنیای امروز بسیاری از کشورهای پیشرفته، بیشترین درآمد خود را از طریق صنعت گردشگری دارند و ما نیز با توجه به ظرفیت‌های موجود با اهتمام ویژه ای برنامه ریزی و اقدام کنیم.

وی افزود: استان البرز با ویژگی‌ها و مشخصه‌های غنی فرهنگی، اجتماعی و اقلیمی و همچنین وجود بیش از 5 هزار شهید بزرگوار، هیچ المان و ورودی مناسبی در مبادی خود ندارد.

عبداللهی گفت: باید شهرداری‌های استان در راستای ساماندهی مبادی ورودی و خروجی استان و شهرستان‌ها با المان‌های مناسب اقدام کنند.

انتهای پیام/ح

پیشنهاد ما به شما

چالش‌های جراحی لگن و ران

به محل اتصال استخوان‌های مجاور و متصل به یکدیگر مفصل می‌گویند. اگر این بخش فاقد …