اخبار

از تلاش برای بهبود معیشت بازنشستگان تا دستگیری دریافت‌کنندگان غیرقانونی ارز

به گزارش گروه اخبار استانهای ایرنا، امروز خبرنگاران ایرنا در استانهای مختلف سوژه های مهمی را به عنوان مطالبات مردم و در حوزه‌های سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی پیگیری کردند که “اعتیاد به موبایل در بین خردسالان و کودکان، سوغاتی دیگر از کرونا“، “”وِنایی” بروجرد نمونه موفق گردشگری کشاورزی بر مبنای فعالیت‌های مردمی“، “وضعیت نوسازی تاکسی‌های تهران زیر ذره‌بین“، “واقعیت واگذاری جنگل‌های ماسال چیست؟ “، “تغییر الگوی کشت و کشاورزی فشرده، راه مقابله با کم‌آبی در گلستان” و “چوب آبزی‌پروری زیر چرخ احیای آب‌بندان‌های مازندران” از جمله این گزارش‌ها بود.

گروه استانها در گزارشی با عنوان آخرین وضعیت استان‌های برفی و بارانی؛ از بازگشایی جاده‌ها تا تداوم امدادرسانی، به بررسی وضعیت راه‌های کشور و نحوه امدادرسانی پرداخت. در این گزارش ۲۲ استان از ۳۱ استان کشور در حوزه هواشناسی مورد کنکاش قرار گرفته است.

از تلاش برای بهبود معیشت بازنشستگان تا دستگیری دریافت‌کنندگان غیرقانونی ارز

این گروه همچنین در گزارش دیگری به بیان آخرین وضعیت شیوع ویروس کرونا در ایران پرداخت که در مقدمه این گزارش آمده است: اگرچه این روزها شاهد وضعیت آبی کرونایی موجود در بیشتر نقاط کشور و کاهش آمار فوتی ها و بستری ها هستیم اما این شرایط به سرعت با سویه جدید اومیکرون شکننده بوده و با تداوم عادی انگاری شهروندان و تعلل در تزریق دُز سوم واکسن احتمال قرارگیری در پیک ششم کرونا وجود دارد.

فرمانده نیروی زمینی سپاه در آیین معارفه فرماندهان سپاه حضرت قمربنی هاشم(ع) در شهرکرد تاکید کرد که دشمنان پیام اقتدار نیروهای مسلح جمهوری اسلامی را درک کرده‌اند. سردار پاکپور یادآور شد که دشمنان به قدرت نیروهای مسلح و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اعتراف می‌کنند.

از تلاش برای بهبود معیشت بازنشستگان تا دستگیری دریافت‌کنندگان غیرقانونی ارز

معاون حقوقی و امور مجلس وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در آیین معارفه مدیرکل جدید این وزارتخانه در گلستان گفت که میدان‌دادن به مدیران جوان موجب ماندگاری انقلاب اسلامی می‌شود.

عبدالرضا مصری نایب رئیس مجلس شورای اسلامی و نماینده مردم کرمانشاه در جلسه با مدیر صندوق بازنشستگی استان و روسای کانون‌های بازنشستگان کشوری و سازمان تامین اجتماعی تاکید کرد که مجلس شورای اسلامی برای بهبود معیشت بازنشستگان کشور تلاش می‌کند.

ابوالفضل ابوترابی نماینده مردم نجف‌آباد، تیران و کرون در مجلس شورای اسلامی در گفت وگو با مرکز ایرنا در اصفهان تاکید کرد که تمرکز زُدایی با اجرای طرح جامع مدیریت شهری محقق می شود. به گفته وی، این طرح نقش مردم را در اداره امور افزایش می‌دهد.

دبیر شورای فرهنگ عمومی کشور در حاشیه نشست شورای فرهنگ عمومی شهرستان های شرق استان کرمان خبر داد که سند مدیریت فرهنگی پسابحران در حال تدوین است. سید مجید امام همچنین در حاشیه این نشست اعلام کرد که دبیرخانه ویژه شورای فرهنگ عمومی شرق استان کرمان راه‌اندازی می‌شود.

رییس بنیاد مسکن که به کرمان سفر کرده است تاکید کرد که اولویت نخست دولت حفظ جان مردم سیل‌زده است. وی یادآور شد که شخص رییس‌جمهور حوادث اخیر کشور را به صورت مستمر و لحظه ای پیگیری می کند و بر رفع مشکلات مردم تاکید دارد.

از تلاش برای بهبود معیشت بازنشستگان تا دستگیری دریافت‌کنندگان غیرقانونی ارز

جانشین رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس در قزوین گفت که کشور در دهه پنجم انقلاب نیازمند بازتولید و بازسازی گفتمان دفاع مقدس است.  وی وظیفه بنیاد حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس را انتقال پیام دفاع مقدس به جامعه و نسل امروز و آینده دانست.

شهردار تهران در جلسه شورای شهر از نهایی شدن قرارداد خرید ۶۳۰ دستگاه واگن از سوی دولت خبر داد. این واگن‌ها از چین و به صورت فاینانس خریداری می‌شود. وی در حاشیه این جلسه خاطرنشان کرد که شهرداری تهران ۶۰ هزار میلیارد تومان به بانک ها بدهکار است.

از تلاش برای بهبود معیشت بازنشستگان تا دستگیری دریافت‌کنندگان غیرقانونی ارز

امروز همچنین از تهران خبر رسید که دریافت‌کنندگان غیرقانونی ٧۵ میلیون یورو ارز دولتی دستگیر شدند. فرمانده انتظامی تهران بزرگ با تایید این خبر افزود که پنج نفر از اعضای این باند شناسایی و دستگیر شدند.

از یاسوج خبر رسید که بیش از ۲۰ هزار نامه کهگیلویه و بویراحمدی‌ها به رئیس جمهور تعیین تکلیف شد. مدیرکل دفتر بازرسی و ارزیابی عملکرد استانداری کهگیلویه و بویراحمد با تایید این خبر افزود که در سفر رئیس جمهور ۸۰ هزار و ۳۷ نامه به رئیس جمهور نوشتند.

از تلاش برای بهبود معیشت بازنشستگان تا دستگیری دریافت‌کنندگان غیرقانونی ارز

مرکز ایرنا در ارومیه خبر داد که جست‌وجو برای یافتن مفقودان روستای باوان ارومیه در مرز ایران و ترکیه ادامه دارد. به گفته فرماندار ارومیه نیروهای امدادی هلال احمر  و نیروهای مردمی از بامداد جمعه ۲۴ دی ماه، عملیات جست و جوی مفقودین را آغاز کرده‌اند.

مدیرکل دفتر مدیریت بحران استانداری خراسان شمالی به ایرنا گفت که حوادث طبیعی امسال هزار و ۷۷۶ میلیارد تومان به خراسان شمالی خسارت زد.  جواد نظری اضافه کرد که در این بازه زمانی پدیده خشکسالی بیش از ۹۰۰ میلیارد تومان در استان خسارت به بار آورد که ٨٧٦ میلیارد تومان خسارات از ناحیه سایر حوادث طبیعی از جمله سیل و سرمازدگی و زلزله بوده است.

مدیر اداره جهاد کشاورزی شهرستان فردیس به خبرنگار ایرنا در کرج گفت که ۱۳۰ هزار متر مربع اراضی کشاورزی در فردیس آزاد سازی شد. وی یادآوری کرد که این بناها روز گذشته – دوشنبه – با حکم قضایی و باهمکاری نیروی انتظامی تخریب شدند.

از تلاش برای بهبود معیشت بازنشستگان تا دستگیری دریافت‌کنندگان غیرقانونی ارز

معاون هماهنگ کننده فرماندهی انتظامی البرز اعلام کرد که سقوط بهمن در محدوده کرج – چالوس یک کشته و ۲ مجروح برجای گذاشت. با حضور سریع عوامل راهداری  و نیروهای امداد و نجات محور پاکسازی و مصدومان نجات یافتند.

مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران در جریان بازدید از اجرای طرح نهضت ملی مسکن در شهرستان پاکدشت گفت که ۴۷۲ هزار نفر در استان تهران متقاضی نهضت ملی مسکن هستند. خلیل محبت‌خواه افزود که متقاضیان آورده خود را در ۲ مرحله واریز کرده و بانک‌ها نیز تا کنون، به تعهدات خود عمل‌ کرده‌اند.

مرکز ایرنا در بندرعباس به نقل از معاون بندری و امور اقتصادی اداره کل بنادر و دریا نوردی هرمزگان اعلام کرد که بیستمین کشتی روغن نباتی با ظرفیت ۶۲ هزار تن در بندر شهید رجایی پهلو گرفت. از ابتدای سال جاری تا نیمه دی ماه ۵۷۱ هزار و ۷۱۵ تن روغن از طریق ۱۹ فروند کشتی وارد این بندر شهید رجایی شده است.

از تلاش برای بهبود معیشت بازنشستگان تا دستگیری دریافت‌کنندگان غیرقانونی ارز

رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای اسلامی شهر تهران از موافقت رهبر معظم انقلاب با اطلاق عنوان «شهید خدمت» به آتش نشانان حادثه پلاسکو خبر داد.

مرکز ایرنا در اردبیل در خبری به نقل از مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری اعلام کرد که ۳۵ میلیارد تومان اعتبار آبخیزداری مصوب سفر رئیس جمهور به اردبیل ابلاغ شد.وی توضیح داد که در مرحله اول ۲۰ میلیارد تومان از اعتبارت مصوب سفر دریافت شد که  در ۱۳ حوزه آبخیز جدید، چهار حوزه مطالعاتی و ۲ پروژه نیمه‌تمام هزینه می‌شود.

مدیرکل فرودگاه‌های خراسان رضوی در گفت وگو با خبرنگار ایرنا در مرکز مشهد از افزایش بیش از ۴۰۰ درصدی پروازهای خارجی فرودگاه مشهد خبر داد. این رقم در مدت مشابه پارسال ۳۲۷ پرواز بوده است.

از تلاش برای بهبود معیشت بازنشستگان تا دستگیری دریافت‌کنندگان غیرقانونی ارز

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان فارس اعلام کرد که یک شرکت بازرگانی در فارس محکوم به بازگرداندن سه میلیون و ۸۰۰ هزار دلار به بانک شد. به گفته این مقام مسئول، این شرکت قرار بود که بوسیله این پول، ماشین آلات صنعتی واردکند اما چنین نکرد.

مرکز ایرنا در تبریز خبری با عنوان “راهکارهای توسعه صادرات آذربایجان‌شرقی به ارمنستان بررسی شد” را منتشر کرد که در آن استاندار آذربایجان شرقی در ارتباط تصویری با سفیر کشورمان در ایروان، گفت که سفرای ایران در کشورهای همسایه نقش مهمی در افزایش مراودات و ارتباطات اقتصادی، فرهنگی و گردشگری ایفا می‌کنند.

از زاهدان خبر رسید که بنیاد مستضعفان ۳۶۴ میلیارد ریال به مددجویان سیل‌زده سیستان‌ و بلوچستان کمک کرد. مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) با اعلام این خبر گفت که بر این اساس صدها دستگاه یخچال، تلویزیون رنگی، کولر گازی، اجاق گاز فردار، ماشین لباسشویی اتوماتیک، پتو، فرش، آبگرمکن برقی و سایر لوازم ضروری زندگی خریداری و بین خانواده‌های سیلزده توزیع می‌شود.

از تلاش برای بهبود معیشت بازنشستگان تا دستگیری دریافت‌کنندگان غیرقانونی ارز

امسال ۷۵۰میلیاردیال صرف ساخت مسکن محرومین کهگیلویه و بویراحمد شد. این عنوان خبری بود که مرکز ایرنا در یاسوج آن را به نقل از مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) این استان منتشر کرد. وی یادآور شد که هزار و ۵۰۰ مورد انواع خدمات عمرانی از ابتدای امسال تاکنون به  مددجویان این استان ارائه شده است.  

مرکز ایرنا در اهواز خبر داد که در هفتکل خوزستان، معدن ریزش کرده است.  مدیر روابط عمومی اورژانس ۱۱۵ خوزستان با تایید این خبر گفت که این حادثه دو مصدوم بر جا گذشته است.

امروز همچنین گزارش‌های تهیه شده توسط مراکز ایرنا در ۳۱ استان کشور مورد بررسی قرار گرفت که بر اساس آن، گزارش‌هایی با عناوین “تورهای صنعتی بین‌المللی، فرصتی برای توسعه تجارت“، “واقعیت واگذاری جنگل‌های ماسال چیست؟ “، “چوب آبزی‌پروری لای چرخ احیای آب‌بندان‌های مازندران“، “حرف و حدیث‌ها درباره وقفی بودن یا نبودن میمند فارس با ۷۰۰ سال قدمت“، “تحصیل در خاموشی؛ ۱۵ سال نامه‌نگاری برای تامین انشعاب برق یک مدرسه‌ در گنبد” و “احیاء صنعت و جذب سرمایه‌گذاری، اولویت توسعه آذربایجان‌شرقی” به عنوان مطالب برتر یا شایسته تقدیر انتخاب شدند.

نوشته های مشابه

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا