چهارشنبه , 27 تیر 1403

آمادگی کامل راهداری البرز برای اجرای طرح زمستانی

حمید پرورشی در گفت‌وگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: اداره‌کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای البرز برای اجرای طرح راهداری زمستانی در آمادگی کامل به‌سر می‌برد.

وی افزود: در طرح راهداری زمستانی امسال ۲۰۰ نیروی انسانی در قالب ۳۸ اکیپ شامل اپراتورهای ماشین‌آلات، راهداران و نیروهای پشتیبانی و نظارتی در آماده‌باش کامل هستند تا بهترین خدمات‌رسانی به کاربران جاده‌ای ارائه شود.

این مسئول با بیان اینکه برای سال جاری ۱۰۱ دستگاه از ماشین آلات راهداری برای عملیات راهداری زمستانی در آماده‌باش کامل هستند، افزود: همه این ماشین‌آلات مورد نظر از اواخر تابستان ضمن اجرای عملیات راهداری محوری و خدمت‌رسانی در راستای ارتقای ایمنی راه‌ها در حال تعمیر و اورهال بودند تا برای زمستان آماده شوند.

پرورشی، همچنین از تأمین و ذخیره‌سازی بیش از ۳۵۰۰ تن نمک و ۱۲ هزار تن شن و ماسه و دپوی آن‌ها در راهدارخانه‌های سراسر استان خبر داد و تصریح کرد: مصالح مورد نیاز برای برفروبی و نمکپاشی و یخزدایی از سطح راه‌ها به میزان مورد نیاز تأمین شده است و مشکلی در این حوزه نداریم.

وی درباره چگونگی دسترسی به اطلاعات هواشناسی نیز توضیح داد: علاوه بر اینکه اداره هواشناسی استان گزارشات هواشناسی را به‌طور مداوم و مرتب در اختیار اداره‌کل راهداری می‌گذارد، از نرم‌افزارهای هواشناسی و دوربین‌های نظارت تصویری نیز برای رصد استفاده می‌کنیم و تغییرات جوی را در لحظه به اطلاع اکیپ‌های مستقر در جاده‌ها می‌رسانیم.

این مسئول درباره نقاط مهم و حساس استان در زمستان نیز اظهارکرد: اولویت خدمات‌رسانی در راهداری زمستانی با باز نگه‌داشتن راه‌های اصلی و مناطق برف‌گیر و کولاک‌خیز است و پس از آن نوبت به برفروبی و بازگشایی راه‌های روستایی می‌رسد که البته با تمهیدات اندیشیده شده و استفاده از ظرفیت دهیاران و ماشین‌آلات راهداری برفروبی راه‌های روستایی نیز همسو با راه‌های اصلی انجام خواهد شد.

معاون راهداری اداره‌کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای البرز تاکید کرد: کاربران جاده‌ای در فصل زمستان حتماً تجهیزات ایمنی مورد نیاز به همراه داشته باشند تا بر اثر بارش‌های ناگهانی دچار مشکل نشوند، همچنین حتماً قبل از اقدام به سفر از طریق سامانه‌ها و تلفن گویای شبانه‌روزی ۱۴۱ اطلاعات لازم از آخرین وضعیت مسیر مورد نظر را کسب کرده و سپس اقدام به سفر کنند.

پیشنهاد ما به شما

چالش‌های جراحی لگن و ران

به محل اتصال استخوان‌های مجاور و متصل به یکدیگر مفصل می‌گویند. اگر این بخش فاقد …