شهر جدید هشتگرد چشم انتظار مترو

معاون برنامه ریزی وزیر راه و شهر سازی: با تزریق اعتبار و تکمیل برق بالاسری، این خط مترو تا پایان تابستان امسال راه اندازی می شود.

آخر تابستان، آخرین وعده راه اندازی مترو شهر جدید هشتگردبه گزارش آدینه کرج مرکز البرز؛ امیر محمود غفاری در بازدید از این پروژه ضمن بررسی و تامین اعتبارات گفت: وزیر راه و شهر سازی با توجه به وعده های داده شده تاکید بر بازدید های هفتگی کارشناسی را دارند تا مترو گلشهر به ایستگاه هشتگرد برسد.

غفاری افزود: تاکنون برای این طرح ملی هشت هزار میلیارد ریال هزینه شده و ۷۶ درصد پیشرفت کار دارد و  مشکلی برای تامین مابقی اعتبارات از سوی وزارت خانه وجود ندارد.

معاون وزیر و مدیر عامل شرکت مادر تخصصی شهر های جدید کشور از جابجایی ۷۳ هزار و ۵۰۰ مسافر در این خط خبر داد و گفت: با توجه به پیشرفت مناسب بخش روبنایی این مسیر ریلی، علاوه بر شهروندان شهر جدید، مردم سایر شهرستانها هم می توانند از یک وسیله استاندارد، ایمن و کم هزینه استفاده کنند.

غفازی ادامه داد: قطار برقی شهر جدید هشتگرد در ادامه توسعه خط ۵ متروی تهران صادقیه گلشهر کرج است که از گلشهر شروع و تا جنوب شهر جدید هشتگرد به طول ۸۲ کیلو متر به صورت ۲ خطه ادامه می یابد.

وی افزود: ایستگاه متروی شهر جدید هشتگرد بزرگترین ایستگاه متروی کشور با ۲۲ هزار متر مربع مساحت است.

اخبار کرج

منبع: خبرگزاری صدا و سیما

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید


قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی