نماینده ولی فقیه در البرز:

آیت الله حسینی همدانی: باید به موضوع مدیریت مصرف به ویژه در حوزه آب توجه ویژه شود.

لزوم معرفی متخلفان به مردمبه گزارش آدینه کرج آیت الله حسینی همدانی در همایش اصلاح الگوی مصرف جامعه روحانیون استان البرز با اشاره به اینکه مردم سهم بسیار کمی از آب موجود را نسبت به سیستم اجرایی کشور مصرف می کنند، گفت: مردم تنها حدود ۴ درصد آب را مصرف می کنند و مابقی توسط دستگاه ها هدر می ‌رود.

نماینده ولی فقیه در استان البرز در ادامه با اشاره به وجود چاه های غیر مجاز و دزدی از منابع زیرزمینی آب گفت: باید جلوی حفر و استفاده از این چاه ها گرفته شود.

وی اضافه کرد: چطور یک نفر چاه غیر مجاز احداث می کند و با گردن کلفتی تمام مسئولان را دور می زند.

وی در ادامه این مبحث با انتقاد از اینکه اگر متخلف محکوم هم شود، دوباره از نو این کار را انجام می دهد، افزود: این متخلفان باید به مردم معرفی شوند تا هزینه تخلف بیش از پیش گردد.

وی با اشاره به اینکه باید با قدرت جلوی حلقه های چاه غیر مجاز و کشاورزی غرقابی گرفته شود، گفت: استانی که دچار کم آبی است، نباید اجازه کشت محصولات پر آب بر مانند کاهو، هندوانه و صیفی جات در آن داده شود و مسئولیت این کار با همه دستگاه های متولی است.

وی با ذکر این نکته که استقرار شهرک های صنعتی هم بسیار مهم است، اضافه کرد: این استان اگر میخواهد از کشاورزی به صنعتی تبدیل شود مسیر خوبی را در پیش گرفته اما این شهرک های صنعتی نیز احتیاج به آب دارد و برای این هدف باید برنامه ریزی مناسب صورت گیرد.

آیت الله حسینی همدانی خواستار بازنگری و برنامه ریزی دقیق تر در روند احداث شهرک های صنعتی و احیای شهرک های موجود شد.

اخبار کرج

منبع: خبرگزاری صدا و سیما

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید


قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی