معاون اول رییس جمهور :

معاون اول رییس جمهور در حاشیه سفرش به استان البرز گفت : مذاکره بدون فشار تنها راه امن شدن منطقه است.

راه امنیت، تنها مذاکره بدون فشار با ایرانبه گزارش آدینه کرج معاون اول رییس جمهور در سفر به استان البرز و در حاشیه بازدید از نمایشگاه توانمندی های این استان با بیان اینکه ایرانی ها اهل منطق و گفت و گو هستند ، گفت: امروز نیز مردم ما همین شیوه را در پیش دارند و ما میتوانیم پیچیده ترین مشکلات  دنیا را با گفت و گو حل کنیم.

 اسحاق جهانگیری با اشاره به شیوه ایران برای حل مشکلات بین المللی و سیستم مدیریت جهانی گفت: این که هرکه زورش بیشتر باشد فکر کند منطقش هم قوی تر است ، حرف صحیحی نیست .

جهانگیری با اشاره به این نکته که منطق باید در میز مذاکره رقم بخورد ، گفت: 6 کشور قدرتمند دنیا با ما مذاکره کردند و به تفاهم رسیدن با آنها نشان دهنده  منطق گفت و گوی ایران  است .

معاون اول رییس جمهور افزود: خروج امریکا از توافق هسته ای نشان از سرافکندگی آنها و سربلندی و نمایش اقتدار ایران است و این موضوع نشان داد ایران اهل گفت و گو ، تعامل و پایبند به توافقات بین المللی است .

آقای جهانگیری با اشاره به اتفاقات پدید آمده در منطقه خلیج فارس ، گفت: ایران در برابر زورگویی ، ایستادگی و با همه توان از تمامیت ارضی خود دفاع می کند .

معاون اول رییس جمهور با بیان اینکه ایران زبان منطق ، گفت و گو و استدلال را می فهمد و می خواهد مشکلات را از این راه حل کند ، گفت: اگر کسی با روشهای دیگر بخواهد به مشکلات ورود کند ، قطعا طرف های مقابل ، بازنده خواهند بود و منطقه آسیب می بیند .

وی با اشاره به اینکه ما خواهان امنیت در منطقه هستیم ، گفت: در طول تاریخ ، ایران همواره حافظ امنیت منطقه و خلیج فارس بوده و پدید آوردن ائتلاف ،  موجب تنش و ناامنی در منطقه شده است .

آقای جهانگیری با ذکر اینکه راه امن شدن منطقه ، تنها این است که فشار ها از روی ایران برداشته شو د، گفت: اگر طرف های مقابل وارد مذاکره بدون فشار شوند ، شاهد امنیت تمام عیار در منطقه خواهیم بود.

معیشت مردم بهبود می یابد

معاون اول رییس جمهور همچنین در بخش دیگری از توضیحات خود گفت: امریکا این روزها فشار خود را به ایران افزایش داده است و مردم ما امسال و پارسال به ویژه در حوزه اقتصادی فشار های زیادی را تحمل کرده اند.

وی با عذرخواهی از مردم بابت این فشارها افزود: می توان به مردم این نوید را داد که از شوک های زیادی عبور کرده ایم و به فضای باثباتی رسیده ایم.

آقای جهانگیری با بیان اینکه شرایط کشور هر روز در حال بهبود است و موانع را راحت تر از قبل پشت سر گذاشته ایم ، گفت: در آینده نزدیک ، مردم نتایج تلاش ها در زمینه اشتغال ، معیشت و توسعه ملی را به صورت ملموس شاهد خواهند بود.

معاون اول رییس جمهور با اشاره به استقرار گروه صنعتی مپنا در البرز گفت: مپنا یکی از نمادهای صنعتی ایران است و آینده صنعتی کشور در دستان صنایع پیشرفته است.

وی افزود: گروه صنعتی مپنا ، توان رقابت با سایر شرکت های دنیا را دارد و در ساخت نیروگاه های بزرگ قیمت های مناسبی برای اجرای طرح ها ارائه داده است.

البرز ؛ استان ویژه

معاون اول رییس جمهور ، البرز را استانی ویژه دانست و افزود: زیرساختهای مناسبی در این همسایه پایتخت ، پدید آمده است.

وی با بیان اینکه استان البرز نمونه موفقی از توسعه صنعتی ایران است ، گفت: این استان توانسته است در حوزه کشاورزی نیز پیشرفت مناسبی را ایجاد کند.

آقای جهانگیری اضافه کرد: البرز با دارا بودن مراکز علمی معتبر علمی  در حوزه تولید دانش نیز موفق عمل کرده است.

معاون اول رییس جمهور با تاکید بر لزوم تقسیم یکپارچه فرصت ها در کشور گفت: توزیع فرصت ها در سراسر ایران میتواند شکوفایی بیش از پیش را پدید آورد.

افتتاح ادامه طرح بزرگراه همت در هفته دولت

وی به اهمیت راههای مواصلاتی البرز نیز اشاره کرد و افزود: میلیون ها تردد برای دسترسی به غرب و شمال کشور از مسیرهای البرز انجام می شود که اهمیت پایان طرح ادامه آزادراه همت را دو چندان کرده است که با قول مسئولان وزارت راه و شهر سازی این مسیر در ماههای آینده به بهره برداری می رسد.

معاون اول رییس مجهور با اشاره به بازدیدش از قطعه اول آزادراه تهران  _ شمال در آینده نزدیک گفت: بر اساس زمان بندی اعلام شده این مسیر نیز باید امسال زیر بار ترافیکی برود.

وی به توسعه حمل و نقل ریلی نیز اشاره کرد و افزود: باید خطوط ریلی برای انتقال مسافر بین تهران و کرج بیش از پیش بهره گرفته شود.

اخبار کرج

منبع: خبرگزاری صدا و سیما

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید


قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی